Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Nová Toyota Avensis - střídání stráží

Ondřej Láník Ondřej Láník 28. 2. 2008 • 22:38
4
48
V segmentu sedanů a kombi střední třídy začíná být těsno a v Evropě dlouhodobě rostoucí Toyota bude chtít říci své s novým Avensisem.

Konec vlády jednoho modelu? Vypadá to, že se k tomu vše ve střední třídě chystá. Ford už své Mondeo představil a na trh zavedl v roce 2007 a dobře udělal. Nedávno se přidala Mazda6, Honda chystá své dynamicky tvarované Accordy a Opel na stejnou notu zahraje novou Insignií. V segmentu sedanů a kombi střední třídy začíná být těsno a v Evropě dlouhodobě rostoucí Toyota bude chtít říci své s novým Avensisem.

Na řadu by měl přijít nový Avensis až v roce 2009. První neoficiální informace říkají, že jako první přijde tříprostorová verze, s půlročním odstupem pak má přijít velké kombi a dočkat by se mělo i pokračování velkoprostorového Avensise Verso. Z prvních snímků je vidět výrazně sportovnější design s vysokou boční linií oken, zakončenou tvarem, který proslavil vozy značky BMW a opakuje se i na nové Mazdě6.

Přední světlomety budou výrazně zasahovat do boků, podobně jako u současného Aurise. Příď bude zřejmě dost americká, a to i když přehlížíme ne právě fotogenickou představu fotomontéra, který byl zřejmě omezen ne invencí, ale spíše schopnostmi vládnout nad svěřeným softwarem. Interiér má mít některé rysy z Aurise, půjde zřejmě hlavně o vyvýšenou středovou konzolu s řadicí pákou.

První fotografie maskovaného kombi prozrazují přinejmenším zavedení rozdělených koncových světlometů, které jsou z části umístěny na výklopném víku.

Standardní řadu zážehových a vznětových motorů by měl kolem roku 2010 rozšířit diesel-elektrický hybrid. Poprvé by se měl představit Avensis také s pohonem všech kol.

Související články

Témata
Avatar - Pjenkava
28. 2. 2008 15:29
Hmmm!
Další extra spolehlivej hnus :-)
28. 2. 2008 14:32
Re: Opravdu pěkná Toyota neexistuje
Opravdu pekna Toyota existovala - supra a celica, najma ta posledna
28. 2. 2008 11:47
fotka je nesmysl
Fotka je splacanina a rozhodne takhle novy Avensis vypadat nebude. Staci se podivat na fotky v techto clancich :
[odkaz]
Ten bocni profil je uplne jiny, taktez predni maska.
Tady je mozna podoba renderovana ze spy fotografii - [odkaz]
28. 2. 2008 10:55
Re: Opravdu pěkná Toyota neexistuje
Myslíš SuperbI alebo SuperbII?
28. 2. 2008 10:54
Re: Opravdu pěkná Toyota neexistuje
"Povedený a vyvážený vzhled superbu?" Bohužel, superb není vzhledově povedený, natožpak vyvážený ani v jedné moderní generaci :o)) O vyváženém vzhledu u superbů se dalo mluvit do začátku 2. světové války :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud