Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: nové BMW řady 5 (F10) - nové fotografie

Ondřej Láník Ondřej Láník 20. 2. 2008 • 12:44
10
3
Zobrazit náhledy (10)
BMW BMW BMW BMW BMW
V Mnichově se chystají dohnat a předehnat konkurenty nejen kvalitou jízdy, ale také počtem prodaných vozů vyšší střední třídy.

Nové BMW řady 5 s interním kódovým označením F10, dostane jen nepatrně delší karoserii, ale rozvor se přitom má prodloužit o 10 centimetrů. Už teď to vypadá, že vzdálenost mezi osou přední nápravy a B-sloupkem snad už ani u sedanu s délkou pod 5 m delší být nemůže. Přední převis byl zkrácen na minimum a sportovně nízká kapota má takřka délku jako u aristokratické limuzíny.

Novinka z pera designera Adriana van Hooydonka by měla získat na jemnosti a eleganci. Nic z toho zatím není vidět, protože u BMW dobře vědí, že za branami vývojového centra čeká zástup profesionálů s teleobjektivy. Přípravy na špionážní fotografy vyústily ve výrobu druhé kůže, kterou nová pětka svlékne až příští rok. Naše zdroje říkají, že premiéra bude dokonce až v září 2009 ve Frankfurtu.

V Mnichově i ve Stuttgartu chystají nástupce současných modelů, kteří musí přinést novou kvalitu. Ne teď nemyslíme lepší materiály nebo pečlivější výrobu. Zákazníci chtějí špičkovou techniku a důvody, proč platit za lepší vůz více peněz než za obyčejný model.

Nové BMW řady 5 s interním označením F10 několik trumfů má. Vpředu bude nová víceprvková náprava, za motorem osmistupňová automatická převodovka od firmy ZF, vzadu Dynamic Performance Control, aktivně přerozdělující točivý moment na kola v zatáčce, a v záloze jsou konečně i hybridní verze, které utiší hlasy nespokojené s konvenční motorářskou technikou. Ta je už dnes nejen mimořádně výkonná, ale současně dokáže jezdit s velmi nízkou spotřebou. Příští generace řady 5 se představí s novými benzinovými motory s přímým vstřikováním paliva a novinky se jistě najdou i mezi populárními turbodiesely common-rail.

Související články

Témata
Avatar - Dinar
21. 2. 2008 13:01
Re: Kamufláž
Potkal jsem tuhle "obludu" minulý týden na dálnici pod Brennerem, když mě míjel dělalo to spíš dojem sedmičky, svou velikostí, ale jak vidět, byla to pětka. Spolu s ním jel v závěsu Phantom, toho jsem trochu zdržel, aby mohla manželka vytáhnout foťák, přece jen, takového krasavce člověk v provozu denně nepotkává. ;-)
Avatar - sargis
20. 2. 2008 10:42
smutok i nadsenie
Asi mi na novej 5 bude trosku chybat ten nekonvecny Banglov rukopis sucasnej generacie, na ktoru sme si po prvom frflani tak zvykli...mozno to nahradia sportovostou. Na druhej strane, motory budu bez nadsazky zasa spicka, o tom by som nepochyboval ani dva roky pred predajom novej generacie.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud