Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

SsangYong C200 Eco: Koncept pro autosalon v Soulu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 18. 3. 2009 • 21:23
1
10
Korejská automobilka SsangYong stále bojuje o přežití a svou životaschopnost chce předvést na autosalonu v Soulu, jehož brány se otevřou 2.dubna. Na svém stánku představí koncepty i sériové modely v celkovém počtu 12 vozů.

Hlavním lákadlem značky SsangYong, kterou v současnosti řídí správce konkurzní podstaty, se stane koncept C200 Eco, který navazuje na studii představenou na loňském autosalonu v Paříži.

SsangYong C200 Eco se v Soulu představí v roli konceptu, ale podle tiskových informací automobilky se již začalo pracovat na výrobní lince pro nový sériový model. Koncept čtyřdveřového pětimístného automobilu má pod svou kapotou, stejně jako jeho předchůdce z Paříže, uložen přeplňovaný vznětový čtyřválec o objemu 2,0 l s výkonem 129 kW (175 k), jehož sílu má u sériové verze na všechna čtyři kola přenášet šestistupňová manuální nebo automatická převodovka.

Produkční C200 se má odlišovat od dosavadní produkce značky použitím samonosné karoserie namísto rámové konstrukce šasi. Tisková zpráva slibuje, že nová konstrukce karoserie i pohonné jednotky má minimalizovat hluk a vibrace přenášené do prostoru pro cestující.

SsangYong vidí hlavní konkurenty svého připravovaného modelu C200 ve vozech Toyota RAV4, Honda CRV, Nissan Qashqai a Volkswagen Tiguan, jež připravované SUV předčí minimálně hodnotou rozvoru náprav, která je 2640 mm.

Vedle konceptu C200 Eco se má představit i C200 Aero, o němž ale nejsou prozatím k dispozici žádné bližší informace a v Soulu bude odhalen i model Diesel hybrid Kyron. Ten bude vybaven systémem SsangYong Diesel Hybrid Technology, představeným na loňském autosalonu v Ženevě. Ve srovnání se sériovým model Kyron se vznětovým motorem má u hybridního provedení, spojujícího turbodiesel s elektromotorem a systémem stop-start, klesnout spotřeba paliva o 25 procent. O zahájení sériové výroby této verze, ale nejsou prozatím k dispozici žádné oficiální informace.

Související články

Témata
Avatar - delphino
19. 3. 2009 10:09
Re: spojenec q5 a sx4
no podle mě tady tenhle korejec kopíruje od korejců jiných a to Kie a Hyundaie ...
19. 3. 2009 07:34
Re: SSANGYONG
Tu sú iné dôvody - zaprvé neskutočný priestor. Scénic nie je ideál vždy - ak ideme celá rodina, už nie je kam zobrať babku s dedkom alebo kohokoľvek, čo je niekedy nepríjemné. Zadruhé to auto je tak škaredé, až je krásne - každý za tebou otočí hlavu ale zároveň ho človeku neukradnú. Zatretie rozprávková výbava za fantastickú cenu. Zaštvrté pohon 4x4 a diesel od Mercedesu. Argumentov viac ako dosť.
Avatar - WinDiesel
18. 3. 2009 19:40
Re: Sekretárka
Nehul tolik, plácáš potom nesmysly..... :-! :no:
Avatar - salamoon
18. 3. 2009 16:25
spojenec q5 a sx4
:no:
18. 3. 2009 13:32
Re: SSANGYONG
Mojej drahej sa páči Rodius. ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud