Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Strmý pád: Prodej osobních aut v Číně v lednu klesl o 41 procent!

ČTK ČTK 8. 2. 2023 • 14:30
20
13
Zobrazit náhledy (20)
Nio EC7 Nio EC7 Nio EC7 Nio EC7 Nio EC7 Nio EC7 Nio EC7 Nio EC7 Nio EC7 Jetta VS5 Jetta VS5 Jetta VS5 Jetta VS5 Jetta VS5 Jetta VS5

Prodej osobních aut v Číně v lednu klesl o 41 procent na 1,24 milionu vozů. Vyplývá to z předběžných údajů, které zveřejnil Čínský svaz osobních automobilů (CPCA). Koncem roku vypršely některé subvence a zvýhodnění pro úsporné modely.

Pokles prodeje se očekával, protože v prosinci se prodalo více vozů právě kvůli brzkému konci zvýhodňujících opatření. Ta zahrnovala i subvence k nákupu elektromobilů a daňové úlevy pro auta střední velikosti. Za prosinec dealeři aut prodali 2,17 milionu osobních automobilů, což byl meziroční nárůst o tři procenta.

Video se připravuje ...

Maloobchodní prodej osobních aut v Číně loni kvůli problémům při výrobě vzrostl pouze o 1,9 procenta na 20,5 milionu. Vliv na snížení tempa růstu prodeje měly i hospodářské potíže vyvolané uzávěrami kvůli šíření koronavirové pandemie.

Čína je největší automobilový trh na světě. Je nejdůležitějším trhem i pro německý Volkswagen, který je mateřskou firmou české Škody Auto.

Pro českou automobilku byl čínský trh v roce 2021 čtvrtým největším. Firma ale zvažuje, že z čínského trhu, kde panuje velmi tvrdá konkurence, odejde. Podle slov šéfa automobilky Klause Zellmera pro server Automobilwoche z loňského prosince se rozhodne v letošním roce.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Barrichello
10. 2. 2023 09:44
Re: Jednoduchým ľuďom stačia jednoduché odpovede
Ano trh se propadl celkově, protože covid v číně, protože krize v Evropa a obrovská inflace a lidi šetří, v USA se propadali jen někteří, GM to třeba nebylo a u některých modelů měla přímo masivní nárusty prodejů proti roku 2021 a jiné trhy sou pokřivené a spalováky značně znevýhodněné (norsko, nizozemí atd) a v rusku to ovlivnila válka, stažení výrobců z trhu a problémy s díly u domácích značek a tím omezená produkce.

Takže ano, v globálu se propadly i spalováky, ale důvody sou různé na různých trzích.
Avatar - Ondore
10. 2. 2023 09:03
Jednoduchým ľuďom stačia jednoduché odpovede
Na svete máme výrobné kapacity, ktoré dokážu vychrliť ročne viac ako 100 mil. spaľovákov a cca 3 mil. EV-čiek. Skončili sa dotácie na EV, tak sa trh prepadol o 41 % (Čína), či o 95 % (Nórsko).
Logika by implikovala, že po zrušení dotácií si ľudia budú opäť kupovať spaľováky v rovnakých, alebo vyšších počtoch. Ale prepadol sa CELÝ trh. V diskusiách na auto.cz milujem, ako nám tu jednoduchí ľudia z jedného čísla dokážu vyprodukovať jednoduché odpovede. Tu človek najlepšie pochopí, že svet je gombička, na jeho pochopenie stačia dve ľudové, niektorí dokonca nepotrebujú ani to.
9. 2. 2023 15:32
Situace v Číně
je pro autmobilky velice nepříznivá. Sice někde zdejší mudrlanti, kteří o trhu a o elektrikách ví všechno a zároveň h ovno, tvrdí, že to je díky zrušeným dotacím, tak pravda je jinde. Obecně je situace obecně špatná. Drahé nájmy, propad developerů, čínský vir, masivní zbrojení... a problém je na světě. Příkladem může být BYD - jeden z hlavních čínských hráčů. Propadly prodeje komplet. Poměrově byly propady stejné jak u spalováků, tak PHEV, tak i BEV.

https://cnevpost.com/…00-units-in-jan/
9. 2. 2023 15:24
Re: vypršely některé subvence
Zrušení dotací a tím snížené prodeje jsou výmluva. V Číně se neprodaly takové kvanta elektrik, aby zrušení dotací vyvolalo pád o 41 %. Důvod je jinde. Čína se mermomocí snaží uklidit a zatajit špatnou ekonomiku. Opatření proti čínskému viru a k tomu průser mezi developery (jeden z tahounů ekonomiky) nese své ovoce.
Avatar - speedfred
9. 2. 2023 15:00
Re: Možná je to konec zkratomobilů ...
Keby Tesla vedela spraviť rozumný interier tak prečo nie taká TM3? Cenovo mi (pre mňa) jedine asi ona dáva nejaký zmysel u nových áut keď zoberiem exterier, cena, dynamika, rozmery.