Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Studenti sestaví další nákladní vozidlo Tatra Phoenix

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 5. 9. 2019 • 16:09
23
1
Zobrazit náhledy (23)
Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra

Druhý ročník projektu „Tatra do škol“, který započal v minulém roce v Kraji Vysočina, startuje opět s podporou společnosti Tatra Trucks v září roku 2019.

Letošní ročník projektu „Tatra do škol“ se uskuteční ve spolupráci společnosti Tatra Trucks, Pardubického kraje, Správy a údržby silnic Pardubického kraje a Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí, jejíž studenti budou sestavovat nové vozidlo modelové řady Phoenix s konfigurací podvozku 4x4.

„V tuto chvíli jsou ve výrobě součástky pro stavbu nového vozidla Tatra Phoenix 4x4, které budou sestavovat studenti Střední školy automobilní v Ústí nad Orlicí. K předání stavebnice by mělo dojít v průběhu září,“ řekl Petr Neuman, manažer pro klíčové zákazníky společnosti Tatra Trucks.

Stavba nákladního vozidla má trvat přibližně tři měsíce a studenti ještě před jejím zahájením absolvují odborné školení přímo v automobilce. Po sestavení nového vozidla dojde k jeho přepravě do Kopřivnice, kde projde diagnostickým procesem i zkušebními jízdami na polygonu. Této části projektu se studenti, kteří budou na sestavení vozu pracovat pod vedením tatrováckých mistrů, rovněž zúčastní. Následně najde dokončená „studentská“ Tatra svůj nový domov ve vozovém parku Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

„Projekt svým charakterem i rozsahem nemá v České republice obdoby a Tatra Trucks plánuje pokračovat v podobné spolupráci s dalšími kraji a školami. Zájem už projevila velká část krajů, se kterými již řešíme podrobnosti projektu. Jedná se především o kraje Královehradecký, Moravskoslezský, Jihomoravský, Středočeský a Hlavní město Praha. V ostatních krajích je projekt ve fázi komunikace s jednotlivými odbory školství. Zájem projevují dokonce i jednotlivé školy,“ popisuje úspěch projektu Petr Neuman.

Stavba tatrovky studenty z Pardubického kraje je již druhým ročníkem vzdělávacího projektu Tatra do škol. Pilotní ročník se uskutečnil v minulém roce v Kraji Vysočina, kdy studenti Střední průmyslové školy v Třebíči postavili Tatru pro Krajskou správu a údržbu silnic Vysočina.

Zdroj: Tatra Trucks a.s.

Související články

Témata
Avatar - rokyta.p
5. 9. 2019 23:09
studentům často chybí praxe
Ono je otázka, zda má chodit hora k Mohamedovi nebo Mohamed k hoře. Každopádně praktické cvičení je nejlepší. Biflování se vzorců A + B, konec zavorky to cele na druhou. Nebo A na druhou + B na druhou do nekonečna k ničemu není. Takže jen ať mládežníci staví. Ideálem by bylo, kdyby do těch továren docházeli víc na praxi. Poznat prostředí provozu, ranní vstávání, že ve škole se učí tak a onak ale v továrně to platí takhle. Každý měsíc na jiném oddělení od logistiky, kvality třeba až po konstrukci. Ať mají taky představu co ano a co ne. Určitě ti kluci kteří složí tu Tatru si pak doma budou umět vyměnit olej nebo koupit ojeté auto. Za mě rozhodně palec nahoru, víc jakových akcí.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud