Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Subaru přichází s prvním plug-in hybridem. Vznikl i díky Toyotě Prius

David Bureš David Bureš 20. 11. 2018 • 07:57
53
4
Zobrazit náhledy (53)
Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid Subaru Crosstrek Hybrid
Plug-in hybridní verze kompaktního crossoveru kombinuje dvoulitrový čtyřválec typu boxer se dvěma elektromotory. Technika využívá znalosti Toyoty.

Emisním normám se musí přizpůsobit také Subaru, které přichází se svým prvním plug-in hybridem. Vznikl na bázi crossoveru XV a zatím je určen primárně pro americký trh, kde se tento model prodává pod označením Crosstrek. Automobil oficiálně nazvaný Crosstrek Hybrid se světu poprvé představí na nadcházejícím autosalonu v Los Angeles.

I plug-in hybridní XV si zachovává dnes typické znaky vozů Subaru, což znamená kombinaci motoru s protiběžnými písty (konkrétně dvoulitr s přímým vstřikováním), variátorovou převodovku Lineartronic a pohon všech kol.

video

V tomto případě je však balíček techniky doplněný o dva elektrické motory. Jeden funguje jakožto startér, případně jako generátor pro baterii hybridního pohonu. Druhý pak pohání automobil v hybridním nebo čistě elektrickém režimu, případně dobíjí akumulátor, když rekuperuje brzdnou energii.

Hybridní systém Subaru StarDrive Technology vznikl díky spolupráci s Toyotou, která v Subaru vlastní asi 17% podíl. Automobilka již dříve uvedla, že vychází z techniky použité v jejím Priusu. Lithium-iontové baterie jsou v Crosstreku Hybrid uloženy pod podlahou zavazadelníku, autu umožňují v elektrickém režimu ujet až 27 kilometrů. Na elektřinu vůz zvládne jet nejvýše rychlostí 105 km/h.

Vedle samotného hybridního systému se novinka dočkala také osobitě vyvinutého brzdného systému. Ovládání brzd bylo optimalizováno pro ideální rozložení brzdné síly mezi rekuperaci a mechanické zpomalování. Důraz je kladen hlavně na regenerativní brzdění, aby se snížila spotřeba paliva. Zároveň se však myslelo i na prodloužení životnosti baterie.

Subaru Crosstrek Hybrid se pak proti ostatním variantám tohoto crossoveru liší také stříbrnou metalízou lakovanými detaily v předním nárazníku nebo bočních prazích, případně modrými rámečky projektorů světlometů, modrá barva se objevuje také uvnitř. Specialitou je též osobitá modrá barva Lagoon Blue Pearl.

Související články

Témata
Avatar - Beefcake
20. 11. 2018 20:57
Re: To znie zaujimavo
Ach jaj, zase bude sutaz v style blby a blbsi.
20. 11. 2018 13:50
Autor by mohl prozradit,
že tento Hybrid (na bázi Toyoty)je skutečně pro USA, ale v Japonsku se již prodává eBoxer, mild hybrid. U tohoto se uvažuje i o prodeji v Evropě (zatím nepotvrzeno), barva je také Lagoon Blue Pearl (že by stejná barva?, nebo jsou smíchány dvě informace do jedné?).
Avatar - Hammunasakra
20. 11. 2018 13:45
Re: To znie zaujimavo
Jo to by mohlo bejt zajímavý = vynikající podvozek plochý motory teď šmrncnutý hybridem :yes: :-)

Zajímavý jak obrovskej rozkol maj s timhle autem mudlové a profíci ;-)
20. 11. 2018 11:57
To znie zaujimavo
Takze este drahsie a prispatejsie XV? To sa oplati...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud