Superbu těsně unikl „Zlatý volant 2002” !!

redakce AUTO.CZ
Diskuze (16)
Fiesta, Vectra, A8, Espace a Touareg – to jsou jména vítězů soutěže „Zlatý volant“, organizované týdeníkem „Bild am Sonntag“. Velkého úspěchu dostáhla Škoda Superb, která se umístila ve své kategorii na druhém místě.

Osmadvacetiičlená porota rozhodla o vítězích po dvoudenních testovacích jízdách na zkušebním okruhu firmy Pirelli v italské Vizzole nedaleko Milána. Porotu tvořili nejenom automobiloví odborníci a piloti se sportovní licencí, ale také významní „běžní řidiči“.

Mezi malými vozy zvítězil Ford Fiesta před Renaultem Mégane II a Seatem Ibizou. Ve střední třídě uspěl Opel Vectra před Škodou Superb, která zaostala o pouhých 14 bodů, a Mazdou 6. Ve vyšší třídě si vítězství odneslo Audi A8 před Mercedesem třídy E a Volkswagenem Phaeton. Mezi vekoprostorovými vozy kraloval Renault Espace před Mercedesem Vaneo a Lanciií Phedra.

O vítězství v luxusních kategorii vozů do terénu rozhodovali čtenáři Bild am Sonntag – zvítězil Volkswagen Touareg před BMW X5 a Porsche Cayenne.