Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Suzuki Kizashi jde do prodeje, zatím jen v Japonsku

27. 10. 2009 • 04:46
82
13
Zobrazit náhledy (82)
Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi
Suzuki Kizashi mělo světovou premiéru na konci července v USA, prodej nového modelu ale začíná nejprve v Japonsku. Američané si musí počkat do konce roku a v Evropě se dočkáme nejdříve v roce 2010.

Suzuki míří se sedanem Kizashi do střední třídy, vůbec poprvé v 54leté historii výroby osobních automobilů této značky. Nové vlajkové lodi se jako první dočkají zákazníci v Japonsku, během několika týdnů se rozeběhne prodej také v Severní Americe. Současně s uvedením na trh automobilka také odtajnila bližší technické údaje.

Čtyřválcový motor 2,4 VVT dosahuje nejvyššího výkonu 138 kW při 6500 min-1 a točivý moment vrcholí 230 Nm při 4000 min-1, pohonná jednotka je tedy naladěná na mírně vyšší parametry než stejný agregát v Grand Vitaře (124 kW, 227 Nm). Standardem v Japonsku je převodovka CVT s proměnlivým převodem v rozsahu 2,349-0,394 a stálým převodem 5,798. Na výběr je pohon předních kol nebo připojitelný pohon všech kol.

Kizashi je dlouhé 4650 mm, široké 1820 mm a vysoké 1480 mm. Karoserie sedí na platformě s rozvorem náprav 2700 mm (o 20 cm více než má SX4 sedan), rozchod kol je u obou náprav 1565 mm, světlá výška je 145 mm. Kizashi váží 1490 kg, s pohonem všech kol 1560 kg.

V Evropě by se mělo Kizashi představit na ženevském autosalonu v březnu 2010, předpokládá se také nasazení dieselového motoru, klíčového pro působení na evropských trzích.

Související články

Témata
29. 10. 2009 12:43
Re: aj do Europy
Zase nepreháňaj, Škoda Octávku trochu pokašlala novými prednými svetlami, inak dizajnovo nepatrí práve k outsiderom. Ja naopak nič zaujímavé an inovatívne nevidím na tomto japončíkovi.
29. 10. 2009 12:41
Re: aj do Europy
Lenže v tej Alfe to vyzeralo a vyzerá dobre, a ALfa za to nemôže, že zrazu chcú všetci vyzerať jak ona... ;-)
Avatar - Plautus
29. 10. 2009 07:53
Re: aj do Europy
a jéjé...ono misiak zvykne niekedy preháňať, čo si všímam, ale keď postavím vedľa seba Octaviu a Kizashi, tak Octavia bude vyzerať ako šedá myška...viem, že v Európe sa ten "šedizmus" docela cení a otázne bude i naladenie a technika Kizashi-ho, ale pre mňa to bude určite príjemné osvieženie trhu, samozrejme až po príchode na trh... ;-)
Avatar - Plautus
29. 10. 2009 07:51
Re: aj do Europy
:-) aj "tie malé prdince" sa nepresadili, že? Swiftov a SX4 jazdí veľmi, ale naozaj veľmi veľa...Kizashi je pritom dizajnovo (po exteriérovej a o interiérovej stránke ani nehovoriac) o dosť príťažlivejšie ako SX4, či Swift, teda pre mňa určite a ak nastavia cenu na solídnu úroveň vzhľadom k ponúkanému, tak nevidím problém v predajoch tohto kamikadzeho...zase je jasné, že toto auto nebude atakovať predaje Passatu a podobných, ale každopádne to bude zaujímavá alternatíva pre "neslužobných" kupcov, ktorí v sebe nájdu dosť odvahy ísť v tejto triede do Suzuki... ;-)
Avatar - twistedTSD
27. 10. 2009 19:24
Re: aj do Europy
tak mi teda rekni ktery auto stredni tridy stoji 329 900...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud