Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Suzuki Vision Gran Turismo je sporťák s motorem z Hayabusy, 3 elektromotory a pohonem všech kol

Filip Melich Filip Melich 26. 5. 2022 • 23:07
12
Zobrazit náhledy (12)
Suzuki Vision Gran Turismo Suzuki Vision Gran Turismo Suzuki Vision Gran Turismo Suzuki Vision Gran Turismo Suzuki Vision Gran Turismo Suzuki Vision Gran Turismo Suzuki Vision Gran Turismo

Suzuki představilo koncept pro závodní hru GranTurismo. Chlubí se pohonem všech kol, motorem z motorky Hayabusa a třemi elektromotory. V přípravě je okruhová verze.

Úspěšnou sérii závodních her Gran Turismo zřejmě není třeba představovat. V roce 2013 byl k jejímu patnáctému výročí představen program Vision Gran Turismo, který do hry přináší koncepty aut od světových automobilek, úpravců a dokonce několika společností zaměřujících se na sportovní oblečení. Některá z aut vznikla také ve fyzické podobě, ale primárně jsou navrhována pouze pro virtuální existenci.

S nejnovějším příspěvkem přichází Suzuki, jehož Vision Gran Turismo je součástí dnes uvolněné aktualizace 1.15 pro hru Gran Turismo 7. Dvoumístný otevřený sporťák vychází z konceptu GSX-R/4, který automobilka představila v roce 2001. O jeho pohon se tehdy staral uprostřed (za přední nápravou) umístěný čtyřválec z motorky GSX-1300R Hayabusa, o níž se dá mluvit jako o vlajkové lodi značky.

Video se připravuje ...

Suzuki se v rámci přípravy Vision Gran Turismo rozhodlo motor z Hayabusy zachovat a k němu přidalo tři elektromotory – dva vepředu a jeden vzadu – díky čemuž má auto pohon všech kol. Spalovací třináctistovka s elektromotory podávají maximální kombinovaný výkon 318 kW (432 k) při 9.700 min-1 a točivý moment 610 Nm. Hmotnost fiktivního hybridního sporťáku je udávána hodnotou 970 kg.

Vzhled konceptu údajně čerpá ze sympatického kei car sporťáčku Cappuccino a aktuální generace sportovně laděného hatchbacku Swift Sport. Vzhledem k tomu, že auto vzniklo pouze pro použití ve hře Gran Turismo, s jeho produkční verzí nemůžeme počítat. Můžeme alespoň doufat, že se mu Suzuki rozhodne dát fyzickou podobu, aby ho mohlo ukazovat na výstavách a prezentacích.

Jak jsme již zmiňovali, Vision Gran Turismo od Suzuki je v rámci aktualizace 1.15 dostupné již nyní, ale časem bychom se měli dočkat ještě jedné verze konceptu. Oficiální stránka herní série Gran Turismo se zmiňuje o plánech na verzi Gr.3. Ve skupině 3 (Gr.3) najdeme virtuální podobu skutečných závodních aut spadajících převážně do FIA kategorie GT3. Dá se tedy předpokládat, že virtuální Suzuki Gr.3 bude okruhovou verzí stávajícího konceptu.

Související články

Témata
Články odjinud