Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tak přece jen nebude! Škoda Fabia Combi musí uvolnit místo elektromobilům

David Bureš David Bureš 24. 8. 2021 • 12:05
160
393
Zobrazit náhledy (160)
Škoda Fabia Combi Škoda Fabia Combi Škoda Fabia Combi Škoda Fabia Combi Škoda Fabia Combi Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia

Škoda Fabia Combi byla připravována pro rok 2023. Nakonec se však nové generace malého kombíku nedočkáme.

Automobilka Škoda Auto přestane vyrábět model Fabia v karosářské verzi kombi. Vyplývá to z dopisu zaměstnancům, který cituje ČTK. Ještě nedávno přitom sám předseda představenstva automobilky Thomas Schäfer tvrdil, že se nové Fabie Combi dočkáme.

„Extrémně přísná emisní norma EU7 nyní ještě dále dramaticky zrychluje transformační proces směrem k elektromobilitě. Potřebujeme proto nejen více elektromobilů, ale musíme se také rychleji, než se plánovalo, rozloučit s některými produkty se spalovacím motorem,“ uvedla Škoda Auto v dopise zaměstnancům.

„Společně jsme se proto rozhodli, že budeme důsledně investovat do budoucnosti a že se včas rozloučíme s modely se spalovacím motorem, jako je Škoda Fabia Combi,“ doplňuje vedení automobilky v dopise.

Je to tudíž další obrat v kauze nové generace Fabie s karoserií kombi. Už v roce 2017 jsme na základě interních zdrojů psali, že čtvrtá generace Fabie s karoserií kombi nevznikne. To se následně potvrdilo, když automobilka krok zdůvodnila tím, že pro malé kombi není dostatečně velký trh.

Loni se však plány automobilky změnily. Do čela Škody Auto přišel nový předseda představenstva Thomas Schäfer, který si novou Fabii Combi údajně prosadil. Na konci loňského roku tak tvrdil, že nová kombíková Fabia dorazí. Přijít ale měla se zpožděním po již odhalené Fabii hatchback, do konce roku 2022 se měla vyrábět ještě stávající generace Fabie Combi. Příchod přitom mělo umožnit přesunutí produkce příštího Superbu do továrny v Bratislavě, čímž se měla uvolnit výrobní kapacita závodu v Kvasinách.

Nyní je však zase všechno jinak a Fabia už ve své čtvrté generaci jako kombík nedorazí. Automobilce se údajně nepovedlo vůz navrhnout dostatečně rentabilní, aby se jeho produkce vyplatila, zvlášť v době stále přísnějších emisních norem. Škoda by totiž musela speciální vyvíjet derivát platformy MQB A0, žádné jiné auto s tak dlouhým zadním převisem na ní ještě nevzniklo, což by zvýšilo vývojové náklady.

V tuto chvíli každopádně není jasné, kdy produkce Škody Fabia Combi skončí. Stále je tedy možné, že se bude vyrábět ještě do konce příštího roku, jak bylo loni avizováno, už však bez nahrazení novou generací. Navíc není vyloučeno, že malé kombi nenahradí nějaký podobně koncipovaný elektromobil. Právě jejich nabídku Škoda hodlá rozšířit o další tři modely, a to i směrem dolů pod Enyaq iV. Buď jak buď, malé kombi se spalovacím motorem v nabídce mladoboleslavské značky končí.

Konec Fabie Combi však není jedinou plánovanou změnou vedení, jak do budoucna ušetřit. Škoda hodlá také zjednodušit nabídku.

Témata
Avatar - Amaterasu
29. 8. 2021 14:26
Re: Hmm, tak Dacii MCV...
No ale to si nic nepochopil z toho co ti teď tady bylo víc lidmi vysvětleno? NIC jako ZÁKAZ od BRUSELU vyrábět Fabku kombi NE-EXITUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Existuje smutná realita že VW už léééta zaostává ve vývoji pohonů = a tak jako dřív neměli odpovídající naftu (a že jí umí viz 2.0 tdi Evo) tak dnes nemají malý hybrid = tak radši vše na A0 ukončí a budou tlačit Enyaq a Enyaq kupé. to že VWše VWsadili na jednu ELEKTRICKOU kartu VÍŠ!
tak proč furt plácáš tyhle nesmysly úplně mimo realitu BRUSEL ZAKÁZAL vyrábět Fabku kombi = a VW to zjistili až těsně před náběhem výroby = to musí znít DEBILNĚ i tobě ne? ;-)

ZASE si stejně jako po Dieselgate VW SKOČIL NA ŠPEK = to si nepamatuješ (tehdy na 2 ze 2)

Soudruh = je člověk co na ekologii a emise atd. SERE
Ten komu TY říkáš soudruh = je PŘESNÝ OPAK! Tedy ten co na ní dá VÍC než se TOBĚ (komunistovi = voliči komunistů) líbí
chápeš ten PŘESNÝ OPAK? :-)

Chápeš že zase jen opakuješ (další) hoax? Komunista ekolog = to nesedí ani tobě ne(bo)? ;-)
Komunista POSLOUCHAJÍCÍ (na tvůj vkus až moc) odborníky = to nesedí ani tobě ne(bo)? :-)
29. 8. 2021 14:17
Re: Hmm, tak Dacii MCV...
Proc tak hystercime? Protoze se kvuli tem nesmyslum z Bruselu nebude vyrabet Fabia kombi, ktera je skoro pripravena k vyrobe. Je tady o tom cela diskuze a clanek nad tim. A pri tom stacilo aby soudruzi z Bruselu tak zbytecne netlacili na pilu s pozadavkama na emise.
Avatar - Amaterasu
28. 8. 2021 18:19
Re: Hmm, tak Dacii MCV...
Tohle zmatený rušení celý platformy a aut připravených do výroby = je problém JEN jednoho VWýrobce. A viz rozhovor s šéfem odborů = nevěděli jak to lidem říct. Až to DOBŘE VYMYSLELI = hodí to na zlou EU = to (ROZHODNĚ ZA) funguje ;-)

To fungovalo za Dieselgate a zrovna ty si jim na to skočil = pamatuješ ne? Tak to samý neděj znovu = rušení celý platformy a rušení auta těsně před výrobou = je chaos VW. Určitě má vliv že narozdíl od ostatních dodnes nemaj malej hybrid + teď se jim náhodou JEDNO AUTO dobře prodává = tak se vrhou tím směrem. Má nula emise a větší rabat než fabka = viz odborář právě TO bude místo fabky kombi. DÁVÁ to SMYSL = ne ten chaos na poslední chvíli ale jinak JASNÁ VWOLBA


EU NERUŠÍ žádný motorizace = to snad víš i ty ne?

Znovu emise (nejen aut) se snižují od 60. let minulého století! Od roku 1970 v EUropě. Dostal si ke všemu odkazy = včetně k loňsku podílu EV na prodejích různě po světě = EU byla 3tí

Na kolik let máme asi ropu?
Na co všechno jí používáme = rsp. kde jí neumíme zatím nahradit?
Na jak dlouho odhaduješ celosvětový přechod auta na NE NA ROPU?

k tomu poslednímu = chápeš že vysvělé části světa (Severní Amerika EUropa ale aktivní je i Čína a Jižní Korea a velmi vysoký cíle má Japnsko) MUSÍ být napřed? Až po nich ty chudší zaostalejší? To k tvému že EU není poslední

Sousední bohatší Rakousko (to že komunisti spravovali zem tak že jsme v ´89 byli asi na 10% rozpočtu sousední podobně velký zemění si pamatuješ ne?) vyhlásilo zákaz spalovacích motorů po roce 2040 = my na to asi nemáme šanci (takže sakra PROČ už roKY hystrčíte že to probíhá moc rychle???

Dám PŘÍKLAD = v EUropě omezování začalo (až) 1970 a skončí např. 2050 = fakt ti to přijde rychle? Protože nejde o EU ale CELÝ SVĚT = a v chudších zaostalejších částech to bude trvat déle

Dle všeho spíš moc pomalu = zkus ty 3 otázky na jak dlouho...
Avatar - Amaterasu
28. 8. 2021 18:14
Re: Hmm, tak Dacii MCV...
Další naprostý nesmysl co opakujete jako radši slabší aut na plyn se všema negativama nafty než výkonnější na elektřinu

Nic nejde skokově = kdybys to nechal na lidech jako ty = dřív dojde ropa (to NENÍ ironie a nadsázka)
28. 8. 2021 16:38
Re: Hmm, tak Dacii MCV...
Ta budoucnost mela ale prichazet postupne pomalu ne skokove jak to chce EU.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud