Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Také Infiniti věří elektromobilům. Chce jimi oživit svoji nabídku

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 13. 3. 2019 • 20:36
40
5
Zobrazit náhledy (40)
Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration Infiniti QX Inspiration
Značka Infiniti se chce v příštích letech zaměřit na elektrický pohon. A nedávno představený koncept je jen první vlaštovkou.

Luxusní divize Nissanu nechce zaostat za konkurencí a také se připravuje na vlnu elektromobility, která nás v příštích letech chtě nechtě čeká. Infiniti vidí v elektrických pohonech ideální příležitost, jak rozvířit vody na trhu.

A svou vizi elektrické budoucnosti představila na detroitském výstavišti konceptem QX Inspiration. Premiéra na lednovém autosalonu probíhala v bolestech. Když odstartovala tisková konference Infiniti, koncept kvůli „technickým obtížím“ nestál na svém místě a objevil se tu až později.

Že je elektrický pohon ideální příležitostí pro změny tvrdí i Karim Habib, šéfdesignér značky. Ten vidí velké výhody v nepotřebě masky chladiče či větším vnitřním prostoru při zachování stejných rozměrů. „Značka Infiniti je etablovaná, ale musíme dát jasněji najevo, kdo jsme a za čím stojíme. Elektromobily nám dávají spoustu příležitostí,“ vysvětluje Habib v jednom z rozhovorů.

QX Inspiration je stylový crossover s řadou nových designových prvků, jakým je třeba diodový nápis Infiniti na přídi automobilu. A v sérii prý odvážnosti neubude: „Naše první elektrické auto bude ideální šanci pro představení něčeho výjimečného,“ řekl dále šéf designu s tím, že kromě atraktivního vzhledu se máme těšit i na výkonnou soustavu v útrobách.

Ve světě elektromobilů chce Infiniti stavět především na úspěších Nissanu Leaf, kterému se na evropských trzích dlouhodobě velmi daří.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Hammunasakra
14. 3. 2019 09:24
Re: .
A ten film se odehrává před 50ti lety = takže vše při starym >:D
13. 3. 2019 18:59
Věřit mohou...
... důležitější je to, jestli jim to uvěří i zákazníci >:D ;-)
Avatar - Blue Sun
13. 3. 2019 17:24
Re: .
Mě by spíš zajímalo, co v těch volantech vlastně chtějí zobrazovat. Zatím jsem snad nikde neviděl nic, k čemu by to bylo dobré, zejména pokud za volantem mají celý pás dalších displejů.
Avatar - WinDiesel
13. 3. 2019 13:29
Re: .
TENHLE SVĚT NENÍ PRO STARÝ … poučí Tě Tommy Lee Jones
pro mne to znamená brýle nasadit, brýle sundat, brýle nasadit, brýle sundat >:D >:D >:D
13. 3. 2019 12:41
.
Zajímalo by mě proč je trend v konceptech dělat displeje ve volantech. Je to nízko a mnohdy blízko, takže člověk musí hodně přeostřovat aby viděl na to kolik jede a pak zase zpátky přeostřit na cestu.