Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Takhle vypadá nové auto z roku 1980. Lincoln Continental najezdil jen 2.550 km

Jan Zajíc Jan Zajíc 12. 2. 2020 • 22:04
93
4
Zobrazit náhledy (93)
Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental Lincoln Continental

Opulentní sedan Lincoln Continental Mark VI je určitě zajímavé auto, ale rozhodně není vozem, o který by se prali sběratelé. Proto je zvláštní, když se objeví exemplář z roku 1980 v prakticky novém stavu.

Lincoln Continental Mark VI je velký, více než 5,5 metru dlouhý sedan (k dispozici byl ale i ve dvoudveřovém provedení), který cílil na zákazníky hledající luxus a pohodlí. Vyráběl se v letech 1980 až 1983, kdy ho vystřídal Mark VII.

Exemplář, který si můžete prohlédnout v galerii, si první majitel pořídil v Grand Rapids ve státě Michigan v roce 1980. Bohužel stihl najezdit pouhých 1.500 mil (2.414 km), než zemřel.

Po jeho smrti byl Lincoln na dlouhá léta uložen do vyhřívané garáže, než se opět dostal do vlastnictví autosalonu Pfeiffer Lincoln, který ho v roce 1980 prodal právě prvnímu vlastníkovi jako funglovku. Prodejce na voze provedl servis, vyměnil několik spotřebních dílů, na nichž se podepsalo stáří, sáhl po nové baterii a dokonce instaloval novou nádrž či vylepšil klimatizaci. Continental se tak opět dostal do stavu nového auta.

V roce 2012 pak autosalon sedan prodal "postaršímu gentlemanovi", který v něm za dva roky nenajezdil ani 150 kilometrů, po většinu času byl Lincoln schovaný v garáži. V roce 2014 muž zemřel a jeho rodina pak vůz opět uložila do vyhřívané garáže.

Nedávno Continental odkoupila společnost Vanguard Motor Sales, která ho teď nabízí k prodeji. A jak je z výše uvedených řádků patrné, 40 let starý sedan vypadá úžasně zachovale. O pohon se stará 5,8litrový osmiválec o výkonu 104 kW, který přes čtyřstupňovou automatickou převodovku pohání zadní kola.

A cena? Starý nový Lincoln Continental Mark VI je k mání za 27.900 dolarů, což je v přepočtu 636 tisíc korun.

Doporučujeme

Témata
Avatar - speedfred
13. 2. 2020 09:39
Re: To chcu
Tak som asi klamár, ale toto ma moc neberie. Interier s výbavou ale hodne zaujímavý na rok vzniku.
Avatar - Hammunasakra
13. 2. 2020 09:06
Re: Nádhera
Vidíš když se držíš aut a neplácáš o politice a ekonomice apod. = dá se s tebou souhlasit :-)
Avatar - Barrichello
12. 2. 2020 21:10
Nádhera
prostě klasika s tím nájezdem nové auto. Prostě perfektní kousek. :yes:
12. 2. 2020 20:33
To chcu
To je porno. A kdo tvrdi ze ne, tak lze!