Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Takto by mohla vypadat nová generace VW Scirocco. Líbí?

Jan Zajíc Jan Zajíc 28. 11. 2022 • 03:59
33
9
Zobrazit náhledy (33)
Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle

Model Scirocco automobilka Volkswagen zařízla v roce 2017. Co kdyby ale přichystala jeho návrat? 

Volkswagen Scirocco byl třídveřový hatchback, který německá automobilka nabízela ve třech generacích. První dvě se vešly do let 1974 až 1992, prodalo se přitom téměř 800 tisíc kusů. Třetí generace se objevila po několikaleté přestávce - v roce 2008.

Video se připravuje ...

Dnes už tedy Scirocco v nabídce německé automobilky nenajdeme a nenalezneme ho tam takřka jistě ani v blízké budoucnosti. Volkswagen se aktuálně soustředí zejména na elektrické vozy a SUV či crossovery, takže sportovně střižený „hatch“ se spalovacím motorem pro poměrně úzkou cílovou skupinu musí jít stranou.

A to i přesto, že Scirocco mělo ve všech třech generacích technicky blízko ke Golfu, který samozřejmě v nabídce VW stále figuruje - aktuálně v osmé generaci, jež byla odhalena v roce 2019.

Právě současný Golf posloužil jako inspirace grafikovi motoristického webu Kolesa při návrhu moderní podoby modelu Scirocco. Můžeme se díky tomu podívat, jak by tento třídveřový hatchback mohl vypadat, kdyby Volkswagen přichystal novou generaci.

Silueta konceptu nového Scirocca jasně navazuje na předchůdce, auto má tedy charakteristicky přikrčený postoj s nízkou přídí a zvedající se dolní linií bočních oken. Nechybějí ani svalnaté zadní boky.

Vzhled předních partií však více odpovídá aktuálnímu designového jazyku značky, spodní část nárazníku připomíná Golf GTI, úzké světlomety, spojené světelnou lištou, a uhlazený přechod mezi nárazníkem a kapotou pak spíše elektrické modely z řady ID. Zajímavé ale je, že grafik umístil logo VW na kapotu, Volkswagen svůj znak zpravidla pokládá mezi světla do zmíněné lišty.

Vzadu pak vidíme nové svítilny, opět poměrně úzké a propojené světelnou lištou, a čtyři koncovky výfuku, které potvrzují, že tvůrce vize si nové Scirocco skutečně představuje jako model se spalovacím motorem. A za zmínku stojí snad ještě nová linie táhnoucí se na bocích na úrovni klik.

Tak co říkáte? Líbilo by se vám tohle nové „šíro“?

Doporučujeme

Témata
29. 11. 2022 16:15
Design světel
Ty propojený světla jak vpředu tak vzadu určitě ne. Rozhodně ne vzadu.
Avatar - kari.laz
29. 11. 2022 08:40
Re: auto
taky si všimni, jak vypadají diskuze. Když tam je 50 příspěvků, tak už to je hodně. Běžně tak do deseti a dost často žádný. Tímhle tempem to půjde do kytek dřív, než jsem čekal.
29. 11. 2022 08:13
Jdi do ***e ty koleso hnusné
mám tě plné zuby už, klidně mě zabanujte, protože tady já končím. Sbohem!
Avatar - del42sa
29. 11. 2022 07:40
auto
z kdysi zajímavého weboveho automagazínu, který byl i technicky na vysoké úrovni se stává plátek typu Blesk/Aha:

1. články ve stylu podivejte se co jak mohlo vypadat, aneb co by bylo kdyby

2. propaganda elektromobilů

3. "premium" články

Jen tak dál, redakce :yes:
29. 11. 2022 07:05
Kolesa
Tak krásné designy jsou schopni nakreslit a v lisovně jim z toho pořád leze Niva :D