Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tatru 603 V8 Coupé BBdesign už jste viděli? Vznikla před deseti lety na Slovensku

Jan Zajíc
Diskuze (7)

Tatra 603 bývá obecně považována za pohledné auto. Přesto zřejmě existují lidé, kteří si myslí, že by její design uměli vylepšit. A pak to může dopadnout nějak takhle...

Tatrovka, kterou si můžete prohlédnout v galerii, se v této podobě zrodila pravděpodobně v roce 2010 na Slovensku. Stojí za ní jeden chlapík z dílny BBdesign, který na 603 svých snů strávil asi dva roky.

Nejvíc času prý zabraly práce na karoserii. Ta je z plechu a tvůrce si ji vyrobil sám. A určitě jste si také všimli, že tatrovka, podle informací z fóra na stránce Tatra-club.com (odkud je také většina námi použitých fotografií) pocházející z roku 1967, dostala jediný pár dveří.

Všechny díly karoserie by měly být nové, odlišné jsou také světlomety vpředu i vzadu. Auto dostalo bílý lak, který doplňují 17palcová kola stejné barvy.

Podle dobového článku z tuning.sk úpravce snížil o 40 milimetrů podvozek a rozšířil rozchod kol - vpředu o 20 mm, vzadu o 60 mm. Motor je původní, byl však během stavby vozu repasovaný. Novinkou byl laděný výfukový systém.

A podobně jako je nápadný exteriér, tak zkrátka se tvůrce nedržel ani v kabině. Té dominuje červená umělá kůže. Upravená 603 dostala také sportovní sedadla a volant.

Co se s touto kontroverzní tatrovkou dělo dál, není jasné. Víme, že nějakou dobu stála v Tatra Muzeu na Bítově a že se ji její tvůrce snažil prodat. Jestli uspěl, nevíme.

Ale třeba víte vy. Pokud ano, dejte nám určitě vědět!

Jan Zajíc
Diskuze (7)

Doporučujeme

Avatar - Jerry.Gunman
7. 5. 2020 21:19
Re: Na tohle
JJ, Tatra Happy Journey, krásnej filmeček :yes: :yes: :yes:
Ten jsem už před ... dosti ... lety pouštěl dceři před spaním namísto večerníčku - a MOC se nám to oběma líbilo :D
Avatar - Jerry.Gunman
7. 5. 2020 21:17
Re: Nádhera
I když design 603X z dnešního pohledu (zejména od pravého zadního blatníku) vypadá... zvláštně, přesto by to byl důstojný nástupce 603 - a po mém soudu i lepší + hezčí, nežli hranatá "saabovská" 613.

Ovšem to coupé z Tvého odkazu... to je vpravdě nádherný, kulervoucí a dechberoucí projekt. Je MOC FAJN, že se najdou nadšenci, kteří se do toho pustí dotáhnou to do vítězného konce.

Bůh mne netrestej, ale kdyby takhle vypadaly ty elektrovehikly, tak bych se s nimi snad i smířil :D

Říkám, píšu a křičím: nádhera, Nádhera, NÁDHERA!!! A slintám u toho jako bernardýn, hledící do řeznického krámu :D :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
7. 5. 2020 19:19
Re: Na tohle
:yes:
7. 5. 2020 19:18
Re: Nádhera
Je to skrátka humáč. Staré auto prebúchané do moderny o dve generácie mladšej, to nemôže fungovať. Autori by si zaslúžili riadne cez ruky. Myslím, že to ani nepredali, viselo to na rôznych weboch veľmi dlho.
Skôr ako na takúto blbosť mohli venovať invenciu a peniaze niečomu inému. Napr. tejto partii veľmi držím palce: https://auto.pravda.sk/…vstava-z-popola/
Avatar - Dinar
7. 5. 2020 09:49
Na tohle
jsem nedávno narazil na YT, dobová blbina, ale krásná demonstrace jízdních vlastností a celkových schopností 603ky. Paráda. A ten řidič v rukavičkách mi svým stoickým výrazem připomíná mafiánského řidiče Chargera v Bullitově případu. Každopádně promofil, kde se s autem v běžném provozu driftuje, dnes už nikdo nenatočí. :D :yes:
https://www.youtube.com/watch?…