Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla Cybertruck je další splněný sen Elona Muska. Odolá střelbě a na stovce překoná hypersporty

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 22. 11. 2019 • 22:18
39
59
Zobrazit náhledy (39)
Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck

Balistická ochrana, zrychlení na stovku okolo tří sekund a dojezd 800 kilometrů. Cybertruck se po měsících čekání oficiálně představuje světu.

Viděli jsme mnoho renderů a vizí nezávislých grafiků, podle kterých měl pick-up Tesly vypadat jako vesmírné vozítko budoucnosti. Jen málokoho ale napadlo, že všechny tyto tvorby nebudou zas až tak daleko od pravdy. Není divu, že prezentace Tesly Cybertruck byla pro mnohé jedním obrovským překvapením.

Novinka Tesly, byť stále ještě v koncepční fázi, vypadá jako z jiného světa. Design sází na ostré hrany, krátké převisy, obrovská kola a prosklené plochy. Pod svažující se zádí se ukrývá korba, která pojme až 2800 litrů 1,5 tuny těžkého nákladu. Elon Musk uvedl, že Cybertruck dostává 38x pevnější ocel než je běžné, což záhy demonstroval urostlý chlapík s kladivem. Balistická ochrana je samozřejmostí, takže na palubě strach o život rozhodně mít nemusíte.

Musk už prozradil i první technická data. Cybertruck přijede ve třech různých provedeních – s jedním, dvěma a třemi elektromotory. Vstupní verze disponuje pohonem zadních kol, dojezdem 400 kilometrů a zrychlením z klidu na 96 km/h za 6,5 sekundy, přičemž pokračovat může na maximálních 177 km/h. Lepší verze se dvěma motory už má pohon všech kol, ujede 482 km a peláší 190 km/h, přičemž „americkou stovku“ zdolá za 4,5 sekundy.

Absolutním vrcholem modelové řady bude verze se třemi motory. Ta má pohon všech kol, zrychlení 2,9 sekundy, maximální rychlost 210 km/h a papírový dojezd okolo 800 kilometrů! Cena za nejdostupnější Cybertruck je 39.900 amerických dolarů, tedy v přepočtu nějakých 920 tisíc korun. Kdo si na tohle auto dělá zálusk, bude jistě chtít to nejlepší. Na verzi se třemi elektromotory si musí připravit 1,6 milionu korun.

Příjezd elektrického pick-upu naplánoval Musk na rok 2021, nejvýkonnější verze dorazí ještě o rok později. Je jasné, že jeho vzhled se před vstupem do sériové produkce ještě pozmění, stejně jako futuristicky pojatý interiér. Dá se ale předpokládat, že šéf Tesly se bude chtít odlišit a postará se o to, aby i produkční Cybertruck zůstal maximálně extravagantní. Objednávat jej ostatně lze už nyní.

Související články

Témata
25. 11. 2019 07:58
Re: Dizajn
Čo je hezké a čo neni je subjektívne. Očividne pre 200 tisíc ľudí je hezké až tak, že si ho objednali.
24. 11. 2019 16:50
Re: Zrychlení
Jediny intelektualne nesmely si tu ty. Mozes mi prosim uviest inu znacku ktora ma objednavky v desiatkach tisicov na svoje este len predstavene modely? Inak Tesla ma na ten Cybertruck uz 150 000 objednavok. Kolko mala na model 3?
24. 11. 2019 16:47
Re: Zrychlení
Tesla uz ma 150 000 objednavok na Cybertruck. Takze zjavne zafungovala ;-)
24. 11. 2019 10:36
Re: Zrychlení
Zní to jako jízlivé rýpnutí a ona je to přitom jen pravda. Kluci a hybridu už se plácaj po zádech že to prasklý sklo je vlastně kvalitka a velkej úspěch.
Avatar - _Karel_
23. 11. 2019 14:40
Re: Hmm, ta věc....
Hm. Možná nadskocili na židli proto, že se lekli. Že dnes může malovat auto i tříleté dítě. Nechápu, jak může tolik lidí srovnávat tenhle trojúhelník s deloreanem.
Články odjinud