Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla má první elektromobil s dojezdem 647 kilometrů. A na dalším se pracuje

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 16. 6. 2020 • 13:32
22
345
Zobrazit náhledy (22)
Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S Tesla model S

Automobilka Tesla se stala prvním výrobcem, jenž nabízí sériový elektromobil s dojezdem přes 400 mil (644 km) na jedno nabití.

Šéf společnosti Tesla Elon Musk si dlouhodobě zakládá na faktu, že elektromobily jeho automobilky ujedou na jedno nabití suverénně nejvíce. Aby si ale toto postavení udržel, musí své vozy pravidelně vylepšovat. Naposledy došlo k modifikaci Modelu S, který nově dle měření EPA ujede 402 mil (647 kilometrů) na jedno nabití! Ze všech ostatních sériových elektromobilů zatím nikdo takové hodnoty nedosáhl.

Musk si přitom brousil zuby na překonání 400 mil už dříve. Model S by to podle něj zvládl i v předchozí konfiguraci, nakonec mu ale EPA „přiznala“ jen 391 mil. Podle lídra automobilky za to mohl fakt, že před měřením zůstal klíček ve voze, což způsobilo vybití akumulátoru o dvě procenta ještě před samotnou jízdou. Dlouho však smutnit nemusel.

video

Bez zajímavosti není ani fakt, že Tesla Model S si (ve verzi Long Range Plus) na ještě slušnější dojezd polepšila, aniž by se sáhlo na kapacitu 100kWh baterie. Automobilka v oficiální tiskové zprávě uvádí, že je to výsledek posedlosti jejích inženýrů, kteří chtějí dosáhnout maximální účinnosti a energetické šetrnosti. Došlo na drobné hardwarové úpravy, stejně tak se pozměnila architektura systému.

Navíc to vypadá, že Model S nezůstane jediným vozem Tesly, který hranici 400 mil v brzké budoucnosti překoná. Už před časem se na sociálních sítích objevil únik specifikace Modelu 3 s baterií o kapacitě 100 kWh, která se ale zatím oficiálně nenabízí. A nyní přihodil další podobný únik jiný uživatel Twitteru.

Jiný informovaný člověk doplnil, že prototypy Modelu 3 s takto velkým akumulátorem skutečně existují, zatím jde ale jen o testovací kusy a není jisté, jestli takové vozy Tesla nabídne. Pokud ano, určitě to nebude v roce 2020. Se 100kWh baterií by Model 3 hranici 400 mil rovněž hravě překonal, navíc by to byl pproti aktuální baterii s kapacitou 75 kWh a dojezdem 322 mil (518 km) obrovský skok kupředu.

Související články

Témata
Avatar - Jerry.Gunman
19. 6. 2020 12:39
Re: Není lepší nechat tu paštiku doma?
Vkládáš mi do klávesnice co jsem z ní nevypustil - a následně se vůči tomu moralistně vymezuješ.
Jsi pokrytec, křivák a lhář.
To ale, jak se zdá, patří do výbavy téměř každdého fanatického elektrofila
Avatar - Hammunasakra
19. 6. 2020 12:07
Re: Není lepší nechat tu paštiku doma?
Místní rusofil si ty https://www.denik.cz/…om-20190810.html přejme ti ruskej plat, ruskej důchod, ruský zdravotnictví, ruskou reálnou průměrnou životní úroveń + a z toho vyplývající 16,6 let starý ruský auto ;-)

Ruskýho vlivu a KECŮ https://www.idnes.cz/…0_zahranicni_jhr tu bylo už dostatek a stáli nás neskutečný peníze = a nevzpamatovali jsme se z toho dodnes. Ani ekonomicky a od tebe pro hlavu státu ani tou hlavou. Není třeba další problémy zaostání a vlivy https://denikreferendum.cz/…h-za-nase-penize
Avatar - Barrichello
19. 6. 2020 11:59
Re: Není lepší nechat tu paštiku doma?
Podle toho vzoru jde postavit jakákoliv plovoucí i stacionární a výkon je dostatečný po celé jedno menší město, takovou Opavu, Benešov, Kladno atd to utáhne s prstem v nose :-)

Náklady sou třetinové oproti tomu co stojí klasická JE a výstavba trvá polovinu času. A je to stabilní zdroj energie, ty reaktory jsou navíc osvědčené reaktory z Ledoborců. fungují naprosto spolehlivě.

Zase první na světě ruský Rosatom, já vím že to nesete nelibě, ale bohužel Rosatom je nejen největší světová atomová korporace, ale zároven i nejlepší a schopná vyrobit opravdu unikátní věci.

Ale místní rusofobní klika tu furt jede že ožralý mužík neumí vyrobit šroubek, njn.
19. 6. 2020 06:37
Re: Není lepší nechat tu paštiku doma?
Myslíš menší atomové? - jako tu jedinou plavoucí se směšný výkonem a ohromnou cenou? To má být cesta pro ČR?
18. 6. 2020 19:25
Re: Chorvatsko i s paštikou
Byla to vlastnost.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku