Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Velký, menší a nakonec stejný. Musk opět změnil názor na velikost Cybertrucku

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 28. 5. 2020 • 22:02
39
8
Zobrazit náhledy (39)
Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck

Elon Musk se před časem nechal slyšet, že ve srovnání s konceptem se Tesla Cybertruck zmenší. O pár dnů později je ale zase všechno jinak.

Před časem mohl jeden předprodukční kus Tesly Cybertruck otestovat Jay Leno, jeden z nejznámějších amerických komiků. Češi si ještě mohou pamatovat jeho parodování Václava Klause a aféry s odcizeným perem. Automobiloví nadšenci ale znají spíše jeho pořad Jay Leno's Garage.

Právně v něm se Leno Cybertruckem svezl a zároveň při tom vyzpovídal šéfa automobilky Tesla Elona Muska. Když došlo na otázku ohledně rozměrů, Musk prozradil, že finální Cybertruck bude ve všech ohledech o zhruba 5 % menší. O pár dní později ale na svém oficiálním twitterovém účtu napsal, že mu původní velikost zůstane.

„Včera večer jsem hovořil s Franzem (von Holzhausenem, hlavním designérem Tesly). I zmenšení o 3 % by bylo příliš. Vůz zůstane téměř stejně velký, v budoucnu pak pravděpodobně postavíme menší pick-up,“ napsal Musk.

Zájemce o Cybertruck tím malinko překvapil, protože v rozhovoru s americkým moderátorem vysvětloval zmenšení rozměrů faktem, že Cybertruck s délkou 5885 mm, šířkou 2027 mm a výškou 1905 mm se nevejde do konvenční garáže, což může být pro řadu kupců problém. Některým se příliš nelíbí ani to, že měsíce od představení konceptu Tesla stále neví, jak velké produkční auto ve skutečnosti bude.

Na definitivní rozhodnutí má společnost ještě dostatek času, první kusy Cybertrucku totiž začnou opouštět výrobní linky až závěrem roku 2021. Nejprve půjde o nejvyspělejší verze se třemi elektromotory, v roce následujícím pak produkci rozšíří provedení se dvěma a jedním elektromotorem. Pokud jde o zmíněný menší pick-up, o něm Musk zatím neprozradil žádné konkrétnější informace. Ale jestli vznikne, bavíme se o horizontu několika vzdálených let.

Video: V Rusku se někomu na skutečný Cybertruck nechtělo čekat, tak si postavili vlastní...

video

Související články

Témata
29. 5. 2020 11:49
Re: Názor !?
Je otázka kdo za ty miliardy mohl a zda to nejsou stejní lidé co teď vládnou v ČR:)

ČR má veliké zásoby strategického lithia.
Avatar - lyon667
29. 5. 2020 10:37
Re: Názor !?
To nejlevnější opatření s výhodami nás stálo desítky, možná stovky miliard na daních a prostředky za energie z čínských panelů vyrobených z afrických surovin lze považovat za lokální snad v meziplanetárním kontextu, nepočítáme-li peněženky místní solární mafie.
29. 5. 2020 07:28
Re: Názor !?
" Právě obnovitelné zdroje energie jsou nejlevnějším opatřením, které má nejvíce výhod. Přinášejí nová pracovní místa, pomáhají redukovat spotřebu uhlí a prostředky za energie zůstávají v lokální ekonomice,"
Co je na tomhle špatně?
29. 5. 2020 02:16
Re: Musk má můj obdiv
Přesně tak, ten vždy ví, jak své tupé ovečky znovu a znovu oblbnout! :-[] :-[] :-[]
P.S. "Klaun, je to klaun!", volali děti. Jenže někteří velmi naivní dospělí (nediplomaticky řečeno blbí) jim nevěřili.... :D
Avatar - lyon667
28. 5. 2020 20:46
Re: Názor !?
Tak ten článek je opravdu nářez :-[]

"Pro českou vládu však jde o jednoznačný vzkaz, že musí přestat otálet a otevřít naši ekonomiku investicím do obnovitelných zdrojů, shodují se Svaz moderní energetiky, Aliance pro energetickou soběstačnost a Solární asociace."

To je fajn, že se ekomafie shodne ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud