Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla přestala na Cybertruck přijímat objednávky z Evropy a Číny

Filip Melich Filip Melich 20. 5. 2022 • 23:42
26
6
Zobrazit náhledy (26)
Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck Tesla Cybertruck

Rezervací elektrického pick-upu Cybertruck je tolik, že Tesla přestává přijímat nové. Týká se to zatím jen některých zemí či oblastí. Vůz se přitom stále nevyrábí.

Když v roce 2019 Tesla představila Cybertruck veřejnosti, během prvního týdne dostala 250 tisíc rezervací. Poptávka po voze tím ale neutichla a prodejci přijímali další stovky rezervací týdně. V červnu 2020 jich už údajně bylo 650 tisíc. Aktuálně je počet rezervací odhadovaný na 1,5 milionu, ale toto číslo není potvrzené automobilkou.

Video se připravuje ...

Tesla má dle všeho tolik zájemců, že je zajištěn odbyt na první tři roky výroby Cybertrucku. Elon Musk proto sdělil, že automobilka přestane přijímat objednávky z Evropy a Číny. Naopak severoameričtí zájemci si stále budou moci Cybertrucky rezervovat. Co se týče samotného termínu pro start výroby, byl několikrát posouván a aktuálně je přislíben rok 2023. Stejně jako u tahače Semi.

V letošním roce Tesla neplánuje uvést do výroby žádný nový model, a to kvůli aktuální obtížné situaci v automobilovém světě. Elon Musk se ale nechal slyšet, že automobilka zatím bude připravovat výrobu plánovaných modelů. Konkrétně se zmínil jak o Cybertrucku a Semi, tak o druhé generaci Roadsteru a humanoidním robotu Optimus.

Evropští zákazníci stejně zpravidla dostávají své Tesly později, protože automobilka prioritně uspokojuje poptávky na vlastním trhu. Další zpoždění příchodu Cybertrucku do Evropy zřejmě způsobí jeho hranatý design, který neodpovídá místním směrnicím. Musk ale v minulosti zmínil, že by pro starý kontinent mohl vniknout menší pick-up s mírně upraveným vzhledem.

Cybertruck ovšem stále nalezneme na české mutaci stránek automobilky Tesla. Stejně jako na mnoha dalších zahraničních webech na něm však není uvedeno datum, kdy bychom se pick-upu mohli dočkat. Dříve bylo v některých zemích uvedeno. A tam, kde dříve bývalo tlačítko s možností rezervace vozu, je dnes pouze možnost přihlásit se k odběru novinek.

Související články

Témata
Avatar - Katikakus
20. 5. 2022 23:09
Re: No jo...
Číst je potřeba s porozuměním.
Avatar - WinDiesel
20. 5. 2022 17:26
Re: No jo...
A proto je zapotřebí jim poskytovat dotace z peněz vybraných od chudších, že. :-[]
Avatar - Lonestarstate
20. 5. 2022 15:54
Re: No jo...
Vetsina lidi kupujicich Teslu ma napriklad v USA prijem nad 100 000 dolaru rocne. Muzeme si o nich myslet hodne veci, ale o luzu se rozhodne nejedna. :D
Avatar - KANKUNEN
20. 5. 2022 13:01
Re: No jo...
Jak to ten chlap dělá? Vyprodal auto, které se nemá ani vyrábět.
20. 5. 2022 10:48
tvl
Svet je ***i napred. Cyberpunkk 2077
Články odjinud