Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla to opravdu rozjíždí: Zisk jí stoupl o 131 procent!

ČTK ČTK 23. 10. 2020 • 00:18
44
30
Zobrazit náhledy (44)
Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3

Americkému výrobci elektromobilů Tesla ve třetím čtvrtletí stoupl čistý zisk o 131 procent na 331 milionů dolarů (7,6 miliardy Kč). Za kvartál Tesla dodala rekordních 139.300 automobilů.

Automobilka má za sebou páté ziskové čtvrtletí a blíží se ke svému prvnímu ziskovému finančnímu roku. Tržby společnosti se od července do září meziročně zvýšily o 39 procent na 8,77 miliardy dolarů. Analytici dotazovaní společnost Refinitiv očekávali tržby 8,36 miliardy dolarů.

video

Někteří odborníci pochybují o tom, že Tesla naplní svůj ambiciózní plán dodat za celý rok na trh půl milionu vozů. Automobilka si ho stanovila už před pandemií, a aby ho splnila, musela by v posledním čtvrtletí na trh dodat 182.000 vozů.

Akcie společnosti po zveřejnění hospodářských výsledků stouply po konci obchodování o 4,3 procenta.

Související články

Témata
25. 10. 2020 00:03
Re: Tesla má to najťažšie už za sebou
...že sa "občas vyskytujů nějaké menšie problémy s kvalitou u niektorých aut".... :D :D :D :D :-[] :-[] Dál už ani nemusíš pokračovat, pokud tu kvalitativní katastrofu výrobků Tesly, která nemá obdoby snad u žádné jiné současné automobilky, nazýváš výše uvedenými slovy! :-) Nemluvě o bezprecedetně arogantnímu chování Tesly vůči jejím nespokojeným zákazníkům! :-O :-O :-O
Avatar - jozephko
24. 10. 2020 22:51
Tesla má to najťažšie už za sebou
Tesla má to najťažšie už za sebou. Už to bude pre ňu len lepšie a lepšie. Ostatné automobilky to ešte len čaká.
Tesla má vyvinutý a vcelku dobre odladený operačný systém svojich áut. Má perfektne zmáknuté automatické aktualizácie. V rekordnom čase dokáže postaviť úplne novú fabriku. Vyrába si batériové články vo vlastnej réžii a neustále ich vylepšuje. Vyrába elektromobily v stále väčších počtoch, čím prirodzene klesajú jednotkové náklady na vyrobené auto a stúpa zisk z jedného auta. Čerešničkou na torte je meno Tesla, ktoré sa dá porovnať s Apple vo svete počítačov a mobilov.
To, že sa občas vyskytnú nejaké menšie problémy s kvalitou u niektorých áut, je v podstate zanedbateľné. To sú veci, ktoré sa dajú riešiť relatívne jednoducho. Tesle veľmi v tomto pomôže nová fabrika v Berlíne a miestne vývojové centrum.
Automobilky až teraz prichádzajú na to, že najťažšie je vytvoriť operačný systém elektromobilu a zvládnuť jeho aktualizáciu na diaľku. Druhým najväčším problémom sú batérie. V podstate žiadna automobilka okrem Tesly si ich nevyrába sama a firmy sú odkázané na subdodávateľov.
Avatar - Machýrek
24. 10. 2020 22:31
Re: 2024
Stejnou jako teď. Někdo si koupí Teslu a někdo BMW.
24. 10. 2020 12:36
Re: no hustej ty
Tak ta energie se bude muset necim nahradit...
Takze je predpoklad vzniku novych pracovnich mist.

Zavirani uhelnych elektraren je kazdopadene dobre. Obzvlaste tech, co nedodrzuji emisni limity. Ostatne to samy plati pro auta (tzn v podstate vsechny diesely).
Ted s covidem je to samozrejme problematictejsi, ale doted nezamestnanost rozhodne v CR nebyla problem.

Kdyz to plati pro obe strany barikady, co si mam priznat ja?
Avatar - Blue Sun
24. 10. 2020 12:09
Re: Hloupy komentar o ovcich
Možná to myslel jinak. Třeba už ví, že Musk má v plánu vyrábět elektrická letadla.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud