Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tip na dárek pod stromeček: Na prodej je obrovský tahač na dálkové ovládání, stojí balík

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 30. 11. 2017 • 13:37
13
1
Zobrazit náhledy (13)
Scania na dálkové ovládání Scania na dálkové ovládání Scania na dálkové ovládání Scania na dálkové ovládání Scania na dálkové ovládání Scania na dálkové ovládání Scania na dálkové ovládání Scania na dálkové ovládání
Sociálními sítěmi se jako lavina řítí inzerát unikátního tahače domácí výroby. Jak správně hádáte, nejde o lacinou záležitost.

Když Markes Hugo ze švýcarského Curychu uveřejnil ve středu navečer inzerát na sociální síti Facebook, určitě netušil, jaký virál tím odstartuje. Oběhlo několik hodin a příspěvek má již tisíce sdílení.

Důvod? Jeho předmětem je totiž unikátní tahač na dálkové ovládání. Jedná se o kopii Scanie v měřítku 1:2,3, která je 2580 mm dlouhá a váží 390 kilogramů. Součástí prodeje je i návěs měřící 7170 mm a vážící 414 kg. Pohon stroje obstarává zážehový dvouválec Honda.

Jak sám prodejce uvádí, jde o absolutně jedinečný kousek. Zároveň si sám ze sebe umí udělat legraci, jelikož dodává, že jde o věc pro lidi, kteří už mají všechno. Za prvních dvacet hodin nasbíral příspěvek přes 8.200 sdílení, jen v době psaní tohoto textu počet vzrostl o několik desítek. Informace o úspěšném prodeji se však zatím stále neobjevila.

A cena? Žádnou lidovku nečekejte, Hugo žádá 69.000 euro, což je v přepočtu více než 1,75 milionu českých korun. Vzhledem k počtu sdílení napříč Facebookem ale není nemožné, že takovou sumu do tahače někdo skutečně investuje.

Doporučujeme

Témata
30. 11. 2017 20:05
Odfláknutý.
Jak mohl zapomenout na stěrače ? :-)