Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Titul World Car of the Year si z New Yorku odveze Volkswagen Golf

Ondřej Láník Ondřej Láník 10. 4. 2009 • 03:15
81
70
Zobrazit náhledy (81)
Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf
Mezinárodní porota soutěže World Car Of The Year, kterou vybírá WCSC (World Car Steering Committee) zveřejnila seznam nositelů prestižních ocenění.

Anketa World Car of the Year chce být alternativou zejména k zavedeným oceněním v Evropě (bez přerušení od roku 1964), Severní Americe nebo v Japonsku. V letošním ročníku bude hlasovat 59 motoristických novinářů z 25 zemí celého světa. Automobily vybrané do hlavní kategorie musely být uvedeny do prodeje v minulém roce nejméně na dvou kontinentech.

Na titul WCOTY 2009 byly nominovány následující tři vozy: Ford Fiesta, Toyota iQ, Volkswagen Golf VI. Vítězem, kterého zástupci poroty vyhlásili včera v New Yorku, se stal Volkswagen Golf.

Navíc byly tradičně vypsány ještě další doplňující podkategorie – o nejlepší sportovní auto (World Performance Car Of The Year je Nissan GT-R), stranou nezůstala ani ekologie – soutěžilo se i o nejzelenější vůz roku (World Green Car Of The Year je Honda FCX Clarity). Čtvrtou a poslední je pak World Car Design Of The Year, kterou si letos odváží Fiat 500.

Soutěž o Světové auto roku nemá takovou tradici jako například zmíněná evropská, poprvé byla oficiálně vyhlášena teprve v lednu roku 2004. První titul za rok 2005 si odnesla automobilka Audi s modelem A6. Následovala poslední generace BMW řady 3, Lexus LS460 a loni Mazda 2.

Témata
Avatar - white label
11. 4. 2009 21:43
Re: Tuctovka tuctová obecná
8-s :-O :*)

P.S. V jednom měl ale pravdu:"...kdo se nevyzná
v ženských, nevyzná se ani v autech." :-!
11. 4. 2009 10:08
Re: Tuctovka tuctová obecná
>:D Tak to je trefa přímo do... rozkroku >:D :yes:
Avatar - Ronault.
11. 4. 2009 00:22
Re: HEZKÉ VWELIKONOCE
To já budu leštit svůj hothatch >:-[]
Avatar - Ronault.
11. 4. 2009 00:21
Re: design
Já ho teda potkal na plechách v červené a tedy stejně bylo šedé jako stříbrné nebo modré. Prostě všechny Géčka jsou nějak šedé a na asfaltu nějak nevynikají, nevím čím to je, přitom fotky vypadají tak barevně. Že by jsem jej opět přecenil?
10. 4. 2009 22:39
Re: Tak on se GOLFík v USA již ...
2.0 TDI se v USA prodava delsi dobu, 1.9 TDI byly i drive, ne vsude, ale byly. Ale mas pravdu, ze ta zakladni motorizace je tragicka, ale levna.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku