Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle by měl být nový Nissan 400Z. Z továrny unikly fotky produkčního vozu

Jan Zajíc Jan Zajíc 23. 3. 2021 • 20:11
83
11
Zobrazit náhledy (83)
Nissan 400Z Nissan 400Z Nissan 400Z Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Z Proto Nissan Fairlady Z Nissan Fairlady Z Nissan Fairlady Z Nissan Fairlady Z Nissan Fairlady Z Nissan Fairlady Z Nissan Fairlady Z Nissan Fairlady Z

Nissan sice prototyp nového "zetka" ukázal loni v září, k odhalení produkční podoby sportovního kupé má však dojít až později v tomto roce. Přesto si napjatě očekávanou novinku zřejmě můžeme prohlédnout už dřív.

Na internetu se totiž objevily fotografie z japonské továrny Nissanu ležící v prefektuře Točigi, které dost možná zachycují právě nové "zetko". To, u něhož se předpokládá, že ponese jméno 400Z.

Jestli se vám líbí koncept Z Proto, pak byste z vozu měli mít radost, vypadá totiž prakticky stejně. Liší se jen detaily, na první pohled zaujme hlavně šedý lak, vůz má také jiná kola, červené brzdové třmeny a dále si můžeme všimnout zadních pozičních světel nebo decentního spoileru.

Ještě zajímavější je pohled do interiéru. Zatímco prototyp se totiž chlubil manuální převodovkou, šedý kousek z továrny má převodovku automatickou. Snímky tedy naznačují, jak by mohl být řešen volič převodovky a jak budou vypadat pádla pro řazení.

Za zmínku jistě stojí také podoba volantu, digitální přístrojový panel, klasická mechanická ruční brzda nebo samostatné budík na vrchu palubní desky.

Co se týče techniky, už nějakou dobu je jasné, že nové "zetko" bude pohánět dvěma turbodmychadly přeplňovaný třílitrový šestiválec, známý z Infiniti Q60 Red Sport 400. V Infiniti motor dává 298 kW, v kupé s logem Nissanu by výkon mohl být o něco vyšší.

A abychom měli informace kompletní, dodejme, že i když vůz na uniklých fotografiích má automat, počítá se i s šestistupňovou manuální převodovkou. Nové "zetko" bude samozřejmě zadokolkou, která potěší také přítomností samosvorného diferenciálu.

Doporučujeme

Témata
25. 3. 2021 19:52
Re: hej svet je dobrej
Je to svym zpusobem smutne, ale je to tak.
Ja osobne bych koupil budto levnejsi MX-5 klidne 1.5 nebo potom preskocil Toybaru a rovnou sel do sestivalce v Nissanu.
Avatar - Emel
24. 3. 2021 23:12
Re: Grill
350Z mělo pár detailů, který se mi nelíbily... asi nejvíc ty vysoký přední světla - mám radši nízká světla na šířku, navíc to čistě stříbrné pozadí... když se objeví nějaký decentní tuning s tmavým pozadím světel, je to hned radikální zlepšení.
https://fullcartuning.com/…0z-56464-df4.jpg
Avatar - Emel
24. 3. 2021 23:06
Re: Zatím samo nevíme,
Jj, souhlas... hlavně co do designu je to po delší době zase něco přirozeně elegantního. Inspirace 240Z je patrná, ale ne zbytečně přehnaná. Jsem zvědavý na cenu ve srovnání se Suprou...
Avatar - palix
24. 3. 2021 17:39
Re: Grill
To auto vyzerá spredu tak neagresívne. Keď vidím niektoré autá v spätnom zrkadle, tak budia rešpekt . Akoby hovorili - "Uhni, teraz idem ja a ty mi zavadziaš" :-! . Tento Nissan vyzerá tak nejako "dobrosrdečne" ;-)
Avatar - speedfred
24. 3. 2021 12:06
Re: hej svet je dobrej
To vážne sa tak zle predával? Pritom to auto bolo jedným časom pod 1mil Kč.
No uvidíme čo s tým teraz spravia, auto ale vypadá fajn.