Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle je Honda E Prototype. Krásný retro elektromobil s pohonem zadních kol

David Bureš David Bureš 27. 2. 2019 • 05:58
9
27
Zobrazit náhledy (9)
Honda E Prototype Honda E Prototype Honda E Prototype Honda E Prototype
Základem upoutávky na nový sériový elektromobil je nová platforma s elektromotorem pohánějícím zadní kola.

Honda také nastupuje na elektrický trend a na nadcházejícím ženevském autosalonu představí elektromobil E Prototype. Zatím se stále jedná o koncept, má ale blízko sériové verzi, která se začne vyrábět ještě během letošního roku. Zaujmout chce nejen krásným retro designem, ale také sportovními jízdními vlastnostmi.

Příchod retro elektromobilu naznačila Honda už v roce 2017 konceptem Urban EV. Na něj E Prototype přímo navazuje, jedná se o další vývojový krok k sériovému provedení. Základ retrodesignu zůstal zachován, E Prototype na rozdíl od předchozího vývojového stádia v podobě Urban EV má už pětidveřovou karoserii, stejně jako připravovaný sériový model.

Nabíječka je netradičně začleněna do středu kapoty, což výrobce vysvětluje snahou o to, aby byla snadno přístupná z jakékoliv strany vozu. Skrze skleněný kryt navíc řidiče uvítá osvětlení LED a informuje ho o stavu nabíjení akumulátoru. Specialitou jsou i zapuštěné „vyskakovací“ kliky dveří a kompaktní kamery, které nahrazují tradiční boční zrcátka.

video

Vnitřek sází na minimalismus, základem je jednoduchá palubní deska s rozměrnými displeji. Dvojitý horizontální displej s celou řadou inteligentních aplikací a služeb doplňují další obrazovky po stranách, které zobrazují obraz zpětných kamer nahrazujících konvenční zrcátka.

Moderní potahové tkaniny a další příjemné materiály pak mají navozovat pocit pohodlného salónku moderní domácnosti. Pocitu prostornosti dále pomáhá průchozí rovná podlaha v přední i zadní části kabiny.

Důležitou součástí automobilu je zcela nová platforma speciálně vyvinutá pro tento elektromobil. Honda bez bližších podrobností tvrdí, že má auto díky ní relativně dlouhý rozvor, široký rozchod a krátké převisy karoserie, což se hodí v městském prostředí. Jak kvůli zachování kompaktních rozměrů, tak pro zajištění dynamických jízdních vlastností.

Ty mají být opravdu sportovní, i díky tomu, že elektromobil bude pohánět zadní kola vozu, což je podle Hondy trend pro nastupující vlnu nové generace malých aut do města. Ostatně elektrické volkswageny budou také zadokolkami...

Honda e Prototype má dojezd přes 200 kilometrů a je vybaven funkcí rychlého nabíjení, díky níž lze 80 % kapacity akumulátoru nabít za půlhodiny.

Související články

Témata

Autosalon Ženeva 2020

Seznam premiér  Zájezdy  Historie  Renault Mégane 2020  Seat Leon  Škoda Kamiq Scoutline  Toyota Yaris 

Jubilejní 90. ročník autosalonu Ženeva se koná mezi 2. březnem a 15. březnem 2020. V pondělí 2. března odpoledne bude na výstavišti Palexpo vyhlášeno evropské Auto roku 2020 (COTY). Na úterý 3. a středu 4. března připadají novinářské dny, pro veřejnost je otevřeno od čtvrtka 5. března.

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - speedfred
28. 2. 2019 10:11
Re: 3-dverovú verziu, please!
Ja som mal HB iba 3 dv a teraz ako sa zužuje výber 3dv áut tak strácam záujem. Kvôli dizajnu a lepšiemu nastupovaniu.
Avatar - speedfred
28. 2. 2019 10:08
Re: Fajne
Dôležité slovo "vraj " ;-)
28. 2. 2019 06:49
1.000.000 - 1.200.000
Vse hezke z konceptu je pryc a cena pry bude mega v zakladu...
Za 200km dojezd...
Prave jsem ztratil zajem...
27. 2. 2019 22:13
odporné
Už jsem se těšil, že design aut se někam posunul. Ne, oproti konceptu je to odpornééé a zase totálně při zemi. Takový holt další twingo. :no: :no: :no:
Avatar - CICERO
27. 2. 2019 21:35
Re: Fajne
No co tototo jé? Jakooo? Co ho to učíš? Chceš aby měl místo mozku z lithia kostku? Ajeje, už má... Tak, sorry jako >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku