Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle je nejrychlejší Fiat Multipla na světě. Pod kapotou má V8 z Corvetty

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Fiat Multipla je známý hlavně proto, že bývá pravidelně řazen mezi nejošklivější auta všech dob. Tenhle kousek ovšem zaujme něčím jiným.

Jde totiž o výrazně upravený vůz s agresivním designem a masivním výkonem. Stojí za ním dvojice francouzských youtuberů Sylvain Lévy a Pierre Chabrier. Ti se do Multiply pustili v roce 2019, nyní mají až na drobnosti hotovo.

Italské MPV se během těch let proměnilo skoro k nepoznání, přišlo o jeden pár dveří a dostalo agresivní bodykit s řadou sportovních prvků. Auto má nové nárazníky, široké blatníky, novou přední kapotu, velký zadní difuzor či nápadné zadní křídlo. Inspirace motorsportem je naprosto zřejmá. Sportovní postoj podtrhují obrovská kola obutá do pneumatik Michelin.

Video se připravuje ...

Interiér byl odstrojen a místo šesti míst nabízí dvě samostatná sedadla. Ta jsou samozřejmě skořepinová, doplňuje je závodní volant a nechybí bezpečnostní rám.

Pryč musel původní 1,6litrový zážehový motor o výkonu 76 kW, tuto Multiplu pohání osmiválec. Konkrétně jde o V8 pocházející z Chevroletu Corvette C6 Z06, který po řadě úprav poskytuje výkon okolo 1000 koní.

Asi vás nepřekvapí, že Fiat dále dostal závodní stavitelný podvozek a výrazně výkonnější brzdy.

Široká veřejnost se s nejrychlejší Multiplou planety bude moci poprvé setkat na pařížském autosalonu, který startuje 17. října.

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Doporučujeme