Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle Mitsubishi dostalo extrémně černý lak. Výsledek je opravdu zvláštní

Jan Zajíc Jan Zajíc 10. 12. 2020 • 23:36
45
10
Zobrazit náhledy (45)
Mitsubishi Lancer Musou Black Mitsubishi Lancer Musou Black Mitsubishi Lancer Musou Black Mitsubishi Lancer Musou Black Mitsubishi Lancer Musou Black Mitsubishi Lancer Musou Black Mitsubishi Lancer Musou Black Mitsubishi Lancer Musou Black Mitsubishi Lancer Musou Black Mitsubishi Lancer Musou Black Mitsubishi Lancer Musou Black Mitsubishi Lancer Musou Black Mitsubishi Lancer Musou Black Mitsubishi Lancer Musou Black Mitsubishi Lancer Musou Black BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack BMW X6 Vantablack

Pamatujete si, jak BMW obléklo X6 do "nejčernější černé"? Tohle Mitsubishi Lancer podstoupilo něco podobného, tentokrát ovšem nejde jen o showcar.

Pokud nevíte, o čem mluvíme, pak připomínáme srpen loňského roku, kdy německá automobilka ukázala BMW X6 Vantablack. 

Vantablack je speciální barva, která dokáže pohltit více než 99 procent viditelného spektra světla, díky čemuž je považována za nejčernější barvu na světě. Není divu, že BMW vůz prezentovala jako nejčernější auto světa. 

Jenže současně šlo jen o showcar, o prototyp, chcete-li. S touhle barvou se prostě pro X6 nepočítalo. A vlastně se s ní nepočítá pro žádné auto, třeba i proto, že materiál Vantablack je drahý.

Lidé z YouTube kanálu DipYourCar si však řekli, že se pokusí nějaké vozidlo s podobně tmavým barevným provedením na silnice dostat. Zvolili Mitsubishi Lancer a pořídili si barvu Musou Black od japonského výrobce KoPro, která mimochodem - stejně jako Vantablack - není pro automobily určena. 

Musou Black mimochodem pohlcuje 99,4 % viditelného spektra světla, což je jen o trochu méně než v případě Vantablack.

Výsledek je ohromující. Speciální lak totiž pozoruhodným způsobem maskuje různé detaily a prolisy karoserie. Lancer tak na silnici vypadá jako by nebyl reálný, minimálně na videu a na fotkách působí spíš jako nějaký digitální výtvor. Nebo auto ze starší počítačové hry. Podívejte se ostatně sami.

Související články

Témata
11. 12. 2020 18:49
podfuck :))
video i fotky sou upravený ... zaměřte se na podběhy, hrany světel atp
11. 12. 2020 14:24
Počty
99,4 % je ménší než 99 %.
Hlásim, že rozumim.
:-D
11. 12. 2020 13:19
S tou extrémně černou barvou....
je ten Lancer extrémně hnusný. Ale to bylo každé auto... :-( :no:
Avatar - Emel
11. 12. 2020 11:16
Re: Pohlcuje světlo?
Je v tom nějaký rozdíl?
11. 12. 2020 10:24
Pohlcuje světlo?
Nebo neodráží?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud