Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle Monte Carlo patří manažerce Chevroletu. Má docela vkus, co říkáte?

Jan Zajíc Jan Zajíc 24. 8. 2020 • 01:17
9
1
Zobrazit náhledy (9)
1970 Chevrolet Monte Carlo 1970 Chevrolet Monte Carlo 1970 Chevrolet Monte Carlo 1970 Chevrolet Monte Carlo

Chevrolet na svém YouTube kanálu nedávno rozjel poměrně zajímavou sérii, v níž ukazuje zajímavá auta spojená se svou historií. Jednu epizodu věnuje unikátnímu Monte Carlu.

Dvoudveřové Monte Carlo první generace, která se vyráběla v letech 1970 až 1972, má totiž za sebou řadu úprav. A zajímavé také je, že vůz si do této podoby upravila zaměstnankyně Chevroletu.

Adrienne Peters v automobilce pracuje jako "Performance Parts Products and Marketing & Social Media Manager". Její práce se tedy zjednodušeně řečeno točí okolo tuningových dílů, marketingu a sociálních sítí.

Monte Carlo si Adrienne pořídila během studií na vysoké škole s cílem upravit jej tak, aby vypadalo jedinečně. V hlavě nosila představu zlověstně vyhlížejícího, tmavého auta, které bude hlavně funkční, ale přitom si ponechá některé pro Monte Carlo charakteristické designové prvky.

Chevy proto dostal matný černý lak, upravené zadní blatníky a kola s obrovskými pneumatikami. Hlavně ty zadní vypadají majestátně, jsou 340 mm široké.

Pod kapotu se nastěhoval dobový osmiválec LS-6 z modelu Chevelle. Měl by mít objem 7,4 litru a výrobce v roce 1970 udával výkon 336 kW. V8 v Monte Carlu však dostala několik nových dílů, takže by výkon mohl být ještě vyšší.

Zajímavý je pohled do interiéru, který působí minimalisticky a účelně. Palubní desku si Adrienne navrhla a vyrobila sama. Nechybí bezpečnostní klec, závodní sedadla Sparco a hezký detailem je řadička Hurst.

Tak co říkáte? Jak se tahle úprava povedla?

Související články

Témata
Avatar - SKAY
24. 8. 2020 19:55
Chevy
Live fast, die hard :-) :yes:
Monte carlo už jsem si málem vybavil fobii v barve betonu :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud