Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle se v Česku naštěstí nestane: Šílená jízda BMW M4 skončila, jak musela

Ondřej Šámal
Diskuze (25)

Aktuální generace BMW M4 s šílencem za volantem v New Yorku ohrožovala ostatní řidiče. Bouračka byla cítit na míle daleko.

Na videa s blázny, kteří se vysokou rychlostí proplétají běžným provozem, jsme zvyklí spíše z Ruska. Následující nahrávka ovšem pochází z druhé strany Atlantiku. Ve Spojených státech podobné záběry vidíme hlavně v rámci policejních honiček, tentokrát se ovšem jedná o záznam přímo od jednoho z účastníků.

Ten spolu s dalšími dvěma nezodpovědnými řidiči BMW M5 a M4 Coupé kličkuje v klasickém provozu, který připomíná ranní nebo odpolední špičku. Kolikrát je kontakt s ostatními vozy tak těsný, že je od sebe dělí maximálně jednotky centimetrů. Projíždění mezi dvěma auty je podle aktérů videa evidentně normální, stejně tak objíždění odstavným pruhem, nemluvě o překračování rychlosti.

Na inkriminované newyorské komunikaci je minimálně v některých úsecích z videa rychlostní limit 50 mil za hodinu (80 km/h), na tachometru si přitom několikrát mihnou i násobně vyšší čísla.

Zběsilá jízda, během níž bylo několikrát blízko k vážné nehodě, nakonec dopadla nepřekvapivě. BMW M4 Coupé ve žlutozeleném laku Sao Paolo Yellow ve vysoké rychlosti škrtlo o Hondu ZR-V a nabouralo do středových betonových svodidel (úplně na konci videa). Chvíli před tím přitom jen o kousek minulo BMW X6 předchozí generace. Podle všeho se však nikomu nic nestalo a odnesly to pouze plechy, což je s ohledem na šestiminutový záznam plný nebezpečné jízdy vlastně šťastný konec.

Ondřej Šámal
Diskuze (25)

Doporučujeme

Avatar - lyon667
6. 4. 2024 17:16
Re: Za takú jazdu...
Za tu "hudbu" určite.
31. 3. 2024 21:20
Zasnu....
.... ze k te nehode doslo az po tak dlouhe jizde.... :-O

Jinak za organizovani takoveho dostavenicka pri kterem pak nekoho sejmuli dostali podobni pitomci v Nemecku snad dozivoti....
29. 3. 2024 08:58
Frajeri
Borci si koupili silnejsi motor, aby mohli bezpecne predjizdet a kdyby se jim tam nemotali zmateny levoproudari, tak by nebyl problem.
28. 3. 2024 11:22
Re: hnus
Mentální tak 12...
28. 3. 2024 10:20
BMW
Si myslel že hraje NFS. No jo opět řidiči BMW jak jinak.