Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ťok zrušil soutěž na projektového manažera mýtného systému, byly v ní chyby

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 18. 12. 2014 • 23:34
2
Ministr dopravy Ťok zrušil tendr na mýtného manažera. Důvodem jsou chyby, které se ve výběrovém řízení nacházely.

Zprávu o zrušení tendru na mýtného projektového manažera uvedla Česká televize s odkazem na mluvčího ministerstva Tomáše Neřolda. Poradce pro zadání tendru na provoz mýtného není potřeba, řekl Ťok už dřív. Soutěž na projektového manažera za až sto milionů korun ministr podle České televize ruší také kvůli chybám, které v ní byly.

Projektový manažer mýtného systému měl podle ministerstva dopravy zpracovat analýzu technologického vývoje v této oblasti v příštích deseti letech a jejich možné využití v systému výběru mýtného. Následně měl vypracovat zadávací dokumentaci k tendru na provoz mýta. Výběr projektového manažera už měl vítěze, ministerstvo ale koncem listopadu připustilo námitku vyloučeného uchazeče. Nabídkami se tak měla znovu zabývat výběrová komise.

Příprava obří soutěže na desetiletý provoz mýta po skončení dosavadní smlouvy se společností Kapsch po roce 2016 je jedním z hlavních úkolů nového ministra. Ťok už dříve řekl, že se před vypsáním tendru chce podívat, jak fungují mýtné systémy v jiných zemích. Není pro rozšiřování množství placených úseků silnic, protože stav komunikací se nezlepšil.

Dosavadní průtahy v tendru nahrávaly současnému dodavateli. Stát by zřejmě musel s firmou Kapsch dohodnout prodloužení kontraktu, pokud se mu nepodaří najít včas provozovatele v řádném výběrovém řízení.

Související články

Témata
18. 12. 2014 12:52
Re: Jak dlouho budou ještě
Klídek! Bouře se přehnala a slunéčko opět vysvitlo.
[odkaz]
18. 12. 2014 12:04
Jak dlouho budou ještě
sympatizanti Andreje Bureše žrát ty jeho mesiášské kydy?Krnda primátorkou Prahy,šéf fušerské a zlodějské firmy se kterou se stát soudí ministr dopravy,miliardové zakázky od státu pro firmu samotného spasitele... A to mi tady jeden jeho příznivec psal,že ten kdo mesiáše Andreje kritizuje,by vlastně neměl ani mít volební právo,takže mu to zřejmě budou žrát ještě dlouho. >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud