Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ťok zvažuje konec na ministerstvu. Už se mu dál nechce

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 16. 5. 2018 • 14:32
43
Ministr dopravy v demisi Dan Ťok (za ANO) zvažuje konec vládního angažmá. Rozhodnutí oznámí do konce týdne. Novinářům to řekl při příchodu na pravidelné zasedání kabinetu, uvedl, že pokračovat se mu "nechce".

Za nedávnou kritikou z řad ČSSD cítí snahy ovlivnit výběr provozovatele mýtného. Výběrové řízení za miliardy zadané ministerstvem minulý týden zrušil antimonopolní úřad.

Dlouhodobé výhrady k tomu, jak Ťok vede resort, mají komunisté, kteří jednají o tiché podpoře vznikající druhé menšinové vlády šéfa ANO Andreje Babiše. V posledních dnech se přidali i možní staronoví koaliční partneři ANO, sociální demokraté.

"Já za tím cítím trošku mýtný tendr. Pokud chtějí na ministerstvu někoho, kdo se domluví přímo s Kapschem, tak jim to nabídnu," uvedl Ťok.

Společnost Kapsch je současným provozovatelem mýtného systému v Česku. Ministerstvo ale jako vítěze nynějšího tendru vybralo konsorcium firem CzechToll ze skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera a slovenský SkyToll.

Antimonopolní úřad tvrdí, že zadavatel porušil zákon o zadávání veřejných zakázek. Rozhodnutí není pravomocné, ministerstvo dopravy se proti němu bude bránit. Nový mýtný systém má fungovat od ledna 2020 a podle Ťoka je jeho spuštění v ohrožení.

"Přiznám se, že přestože se udělalo spoustu dobré práce a bylo by dobře nějakou dokončit, tak se mi nechce," uvedl Ťok na dotaz, zda chce za takové situace pokračovat v nové vládní sestavě.

Dosavadní Ťokovy práce si váží ministryně financí Alena Schillerová a ministr spravedlnosti Robert Pelikán (oba ANO). Zatímco Schillerovou Ťokova slova překvapila, Pelikán, který už oznámil odchod z politiky, novinářům řekl, že o Ťokově postoji ví. "Je to dobrý odborník, rozvážný a klidný. A člověk, který se nedá ovlivnit," konstatoval. Podle Schillerové ministerstvo pod Ťokovým vedením udělalo mnoho práce. Podle ní je třeba ocenit i diskutovanou opravu dálnice z Prahy na Brno, protože jde o první opravy po desítkách let.

Související články

Avatar - donPedro
17. 5. 2018 08:41
Re: s Burešem už nikdo nechce
Ale chce. Věrných, všeho schopných neschopných, je mezi Baburešovými anonisty Čapího hnízda, stále dostatek, např. ona nová avizovaná ministrině (ne)spravedlonosti. A kdyby přece jen náhodou nebyli, tož zajisté bude vládní team doplněn nějakým tím "nestranickým odborníkem nezávislým". Souvis musí být zajištěn ;-)
Avatar - Hammunasakra
17. 5. 2018 08:13
Re: s Burešem už nikdo nechce
:yes: :-)
Avatar - rokyta.p
16. 5. 2018 23:18
s Burešem už nikdo nechce
Pilný na zaklekávačky neměl žaludek. Stropa se zdejchnul dělat velvyslance. Pelikán chce zpátky učit. Ťokot couvá. Už zbývá jen transexuál Karel a odporná zaklekávačka Alena.

Se zorientováním nového nemějte starosti. Lepší ať se zaučuje hned, než aby čekal x let a stejně se tomu nevyhnul. Noo joo, ono ovládat Gips a sosat informace o konkurenci přes EET teda není žádné makať. O střetu zájmu snad všeho čeho jde ani nemluvím.
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2018 20:07
Re: Konečně...
Sem pro = vojáci sou na ní evidentně nasr.. že jim v oboru chce udělat pořádek :-)
16. 5. 2018 17:54
Re: Konečně...
já bych tam dal Šlechtovou, ta by mohla něco změnit ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud