Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota Camry 2018: Sexy jako nikdy

Michal Fokt Michal Fokt 13. 1. 2017
15
45
Zobrazit náhledy (15)
Toyota Camry Toyota Camry Toyota Camry Toyota Camry Toyota Camry Toyota Camry Toyota Camry Toyota Camry Toyota Camry Toyota Camry
Toyota Camry patřila vždy k těm nejusedlejším sedanům na americkém trhu. S tím je ale konec! A s novou generací se sladila i závodní verze pro Nascar.

Toyota razila dlouho v Americe stejnou filozofii jako Volkswagen v Evropě - vyráběla nudná, nenápadná auta, která nikoho neurazila - a fungovalo to, modely Camry a Corolla patří dlouhodobě k nejúspěšnějším ve své třídě. V minulé generaci navíc camry vystrčilo růžky a vsadilo na ostřejší tvary. Zákazníci to akceptovali a tak se nyní Japonci odvázali a představili sedan, který byste určitě netipovali na Toyotu, nevidět logo.

Camry 2018 má ostrou, dynamickou příď, dynamickou siluetu s výraznými prolisy, plovoucí zadní sloupek a siluetu ve stylu kupé. Kabina pak ukazuje, že se Toyota pokouší sjednotit design přístrojových desek, v tomto případě je středový panel mnohem zdařilejší, než třeba u mirai. A jak vidno, kabinu můžete mít klidně v červené kůži! To jsou věci...

Pokud jde o čísla, camry má délku 4859 mm, mezigeneračně se zvětšil rozvor o významných 51 mm, výška je menší o 38 mm (1440 mm) a kapota se snížila o 25 mm. Ostatní technická data jsou zatím tajná, ale ví se, že základní motorizací bude vylepšený čtyřválec 2,5 l s osmistupňovým automatem, vrcholem nový V6 3,5 l s kombinací přímého a nepřímého vstřikování a nebude chybět hybrid THS II, jehož základem bude opět benzinová dvaapůlka. Samozřejmostí budou kvanta asistentů a zájemce o ještě více emocí bude mít možnost pořídit verzi Sport s 19" koly, přídí tak trochu v lexusovském stylu a bodykitem.

Novému vzhledu se také přizpůsobí speciál pro Nascar, jenž v pozměněném designu nastoupí už do letošní sezony, tedy dříve, než se Camry 2018 vůbec začne prodávat.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - MGRR
Camry mám rád, pro její spolehlivost
| 2. 2. 2017
Jednu starší generaci mezi auty, na cesty mezi státy mám. Je to tak pohodlné auto, přitom nesmírně spolehlivé.
Kamry
| 13. 1. 2017
Jsem rád, že se ti líbí...protože jsem se na engineering toho vozu v Austrálii před časem osobně podílel... :-!
Příjemné překvapení
| 13. 1. 2017
No vidíš a jsme o toho. Corolla je tu místo Camry a cokoliv výše je rezervováno pro Lexus...dává to smysl? Samozřejmě že dává... :-!
Takový malý vlastňák!
| 13. 1. 2017
No vidíš, a právě proto Toyota tu Camry nebude prodávat... ;-)
Neuvěřitelný designový zvrat
| 13. 1. 2017
Mate dobry postreh, len vydrzte. Do roka a do dna bude aj Europe, len s inym logom, a dokonca aj stvorkolka....

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku