Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota: do konce roku Yaris s klimatizací sériově a bez příplatku

Ondřej Láník Ondřej Láník 8. 10. 2007 • 07:03
30
Společnost Toyota Motor Czech spol. s r.o. oznámila k 1.10.2007 atraktivní nabídku pro model Yaris. Všechny modely budou vybaveny klimatizací zdarma! Nabídka platí do konce roku 2007.

Yaris je nejvíce prodávaný model značky Toyota v České republice. Od ledna do září letošního roku se prodalo na trhu v ČR téměř 2000 vozů této modelové řady a tím získal Yaris podíl 46 % z celkového prodeje značky Toyota. V prodeji vozů segmentu B je na 3.místě s podílem 4,6 %.

Nejlevnější třídveřové provedení se i nadále prodává za 264.900,-Kč, ve výbavě jsou mimo klimatizace také 2 airbagy, ABS, EBD a brzdový asistent, rádio s CD přehrávačem a 4 reproduktory. Stejně vybavená pětidveřová verze příjde na 279.900,-Kč. Za atraktivní lze považovat výbavu Terra Cool za 319.900,-Kč, která nabízí navíc větší kola s pneumatikami 185/60 R 15, elektricky ovládaná přední okna, centrální zamykání s dálkovým ovládáním a čtyři airbagy. Příplatek za protiprokluzový a stabilizační systém činí jen 15 tisíc Kč.

Související články

Témata
8. 10. 2007 21:57
Re: a co na to Škoda?
:yes: >:-[]
Avatar - Blue Sun
8. 10. 2007 21:42
Re: :(
V létě nosím tílka úplně normálně. Jak jsem psal - nejsem podnikatel, tak nemusím jezdit v obleku. Auto mám většinou pro cestování na delší vzdálenosti, kde už mi ta okna pomohou. Ve městě toho tak moc nenajezdím a jsem za to rád.
Je fakt, že jak se jednou rozmazlím klimatizací, tak to bude v háji, protože dosud jsem zvyklý, že mi horko moc nevadí a zvládám v něm v podstatě všechno (inline tréninky, závody, jízdu autem, práci...). Suchého vzduchu bych se taky bál... pro mě to v tu chvíli znamená hodně pít a nebo trpět.
8. 10. 2007 18:40
Re: :(
1a. Sám si písal, že nemáš problém sedieť v aute v tielku. Takže sa vyzliekaš. Alebo v lete nosíš tielko bežne? ;-)
1b. S klímou nemusíš ani to.

2a. Ak si v meste, vonku hicuje na 35°C, tak môžeš mať otvorené všetky okná aj strechu, a nevetráš. Autom prúdi horúci vzduch a výfukové plyny. :-)
2b. S klímou máš v kabíne o 5-7°C menej(ak máš rozum a nechladíš na 15°C ako niektorí blbi), si v pohode a s uzavretou cirkuláciou vzduchu tiež nič nesmrdí. ;-)

3. Možno raz zistíš sám. Tiež som nechcel klímu, a ak, tak mechanickú. Mám automatickú a bez nej je jazda hlavne v lete nutným zlom. :-)

4a. Kým oškrabeš ľad, predné okno je odmlžené. Svätá pravda. Sadneš do auta a dýchaním si ho zamlžíš znova. Aj vzduch nasávaný zvonka je vlhký. Takže chvíľu trvá, kým sú sklá, najmä čelné úplne okej. Väčšinou dovtedy, kým sa poriadne rozbehne kúrenie. U dieslov to trvá prirodzene dlhšie. :-)
4b. Klimatizácia vzduch vysušuje. Takže aj so studeným motorom zabezpečí suché a nezamlžené sklá behom chvíľky a tak to zostane. ;-)

Pecku z klímy von a naopak si ušetríš jedoducho. Klímu v lete nikdy nepeckuješ a nechladíš auto na minimálnu teplotu, ale max.5-7°C pod teplotu vonku. To je pre organizmus príjemné a aj zmena prostredia v tomto rozmedzí v pohode. Ladenie klímy znamená siahnuť na jeden otočný ovládač alebo čudlík rovnako ako pri rádiu. Rádio nastavuuješ častejšie. :-)
Tvoj zážitok z klimatizovaného autobusu Ti zabezpečil jeho blbý šofér, nie klíma, tá v tom bola nevinne. >:D
Avatar - Blue Sun
8. 10. 2007 18:19
Re: :(
1. Já se do auta nesvlékám. Teda, v zimě možná jo, když si tam pěkně zatopím :-)
2. Nepotím se, ono to skrze otevřená okna větrá.
3. O tom se nehádám, možná je to tak. Já s horkem problémy nemívám.
4. To je fakt, který nezpochybním. Ovšem než v zimě oškrabu okna od sněhu/ledu, stejně mám přední už odmlžené...

Zase si ušetřím krizové přechody z klimatizovaného auta do horka, případně ladění klimy, aby ta pecka nebyla moc velká. Vracel jsem se klimatizovaným busem z dovolené v Norsku a po návratu do Prahy jsem myslel, že padnu na zem ve chvíli, kdy jsem opustil dveře autobusu.
Avatar - Blue Sun
8. 10. 2007 17:49
Re: :(
Řeším své priority. To, že jsou jiné, než vaše, není důvod k posměškům a urážkám, nevážený anonyme.
Články odjinud