Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota GR Yaris prodejním hitem. Výroba výtečného hot hatche byla prodloužena

David Bureš David Bureš 28. 7. 2021 • 23:54
68
17
Zobrazit náhledy (68)
Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris

Obří zájem o Toyotu GR Yaris znamená, že automobilka prodlužuje produkci tohoto super hot hatche minimálně do roku 2023. Vysoká poptávka po autě platí i pro český trh.

Toyota příchodem modelu GR Yaris doslova šokovala svět. Nikdo nečekal, že japonská značka postaví účelně postavený malý hatchback, navíc s unikátní technikou kombinující přeplňovaný tříválec a pohon všech kol. Po prvních jízdách pak auto šokovalo znovu, tím, jak skvěle jezdí. GR Yaris je navíc úspěšné i z prodejního hlediska.

Japonská automobilka totiž oznámila, že výrobu vrcholné verze Yarisu prodlužuje nejméně o dva roky, a to právě díky vysoké poptávce. Oficiální homologační model pro vývoj nového soutěžního Yarisu pro WRC se tak bude vyrábět minimálně do roku 2023.

Díky tomu se auta dočkají i ti, kteří na GR Yaris zatím marně čekali. I české zastoupení značky totiž díky prodloužení produkce začalo přijímat objednávky, které již nejsou limitované alokovaným počtem vozů.

video

V minulém roce, kdy byl model GR Yaris uveden na trh, bylo pro český trh v první fázi určeno jen 50 vozů. Ty se však rozebrali jen několik týdnů po spuštění objednávek. Zájem byl však mnohem vyšší, v tuto chvíli bylo v Česku objednáno na 209 kusů GR Yarisu.

Toyota GR Yaris sice svým označením odkazuje na stejnojmenný malý hatchback, oproti němu se však v lecčems liší. Má jen třídveřovou karoserii a hlavně zcela nový podvozek, kombinující prvky platformy GA-B modelu Yaris a GA-C z větší Corolly. Součástí výzbroje je také unikátní pohon všech kol. Pohon pak zajišťuje nově vyvinutý přeplňovaný tříválec o objemu 1618 cm3, který dosahuje výkonu 192 kW a točivého momentu 360 N.m. Aktuální ceník pak hlásá základní cenu 899.000 Kč.

Související články

Témata
Avatar - xxc
29. 7. 2021 13:43
Re: Všechno jde, když se chce
Vraj ani predne svetla na Renaulte nie su dozivotne :-) Kazdy ma nejake tie chyby, ale Renault jasne vedie.
Avatar - twistedTSD
29. 7. 2021 13:42
Re: Všechno jde, když se chce
Renault je zrovna jediná evropská automobilka, která seriózně na HEV zapracovala. Nicméně zatím to asi nedokázal dost zužitkovat.
Avatar - twistedTSD
29. 7. 2021 13:40
Re: Všechno jde, když se chce
EU za to samozřejmě může, ale GR se svou cenovkou není velkosériové auto a Toyota má nabídku postavenou na hybridech, tak se jí zatím daří flotilové emise udržet na uzdě.
29. 7. 2021 11:46
Re: Všechno jde, když se chce
Megane RS Trophy zdražil od Euro 6d-temp o víc jak 200k CZK. Jde o model, který nehledě na pověst a ostatní produkci své značky, jednoznačně patřil mezi populární hothatche a za mě je obětí toho politického a právně implementovaného tlaku...

A jestliže Toyotě její kalkul s hybridy časem nevyjde (protože BEV atd.), dopadne to úplně stejně a žádné GR specialitky nebudou.
29. 7. 2021 09:31
Re: Všechno jde, když se chce
Nemusí auta, stačí palivo

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud