Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota iQ: Nové auto pro Haničku (Roadlook TV)

Libor Zezulka Libor Zezulka 19. 10. 2010 • 14:58
8
Toyota chtěla mít z mini modelu IQ svůj vlastní SMART. Jen chytřejší, snad i rychlejší a možná komfortnější. A to z něj i má. Až na to, že se jak SMART zatím neprodává. Ale to mu na zajímavosti neubírá. Testovala i Hanička.

Omáčka okolo těchto mini vozítek bývá většinou velmi podobná nebo spíš úplně stejná. Vyrůstá nám tady nová městská generace, mladí, ekologicky smýšlející, sociálně i jinak odpovědní lidé, kteří určitě netouží brázdit ulice svých měst v mamutích SUV. A když pro ně nejsou velká SUV a konečně ani rychlá kupátka nebo luxusní sedany, pak pro ně musíme vytvořit něco speciálního. V případě Toyoty to znamenalo malé, avšak výbavou nabité, komfortní a docela svižné auto, které si ovšem nemůže dovolit jen tak někdo.

Jelikož cena tohoto mini vozítka může vyšplhat až téměř na půl milionu korun, vypadá jeho řádek v českých prodejních statistikách zatím tak, jak vypadá. Celkem osm prodaných kusů od ledna do srpna tohoto roku může vypovídat o několika věcech. Buď v Česku chybí mladí a úspěšní ekologicky smýšlející lidé, nebo z toho naše mladá úspěšná generace vypouští onen ekologický aspekt a klidně si koupí mamutí SUV, no a nebo to Čechům prostě připadá drahé. Zatím to vypadá, že C je správně.

Tak či tak musím uznat, že Toyota IQ nás v průběhu testování docela zaujala. Zatímco já jsem obdivoval technické vychytávky, kterých není na takto malé auto vůbec málo, Hanička sledovala své zájmy. Asi si umíte představit, jaké byly.

Témata
Avatar - MGRR
24. 8. 2015 22:02
Re: iQ
Já jí koupil jako záložní auto, spíš na rychlý nákup, dojet pro rohlíky, na úřad... příměstské couračky, ale i kousky dálnic.

Skvělé auto :-)

Na IQ řidiči koukají jako na zjevení, a přestávají řídit :-)
3. 11. 2010 16:38
iQ
a neni to treba tim ze v tyhle zemi je kazdej usedlej suchar a boji se zmeny?! jo ze se to kazdymu nelibi chapu ale snad je kazdyho vec kdo si to koupi......... Jo ta cena je trochu moc ale tady v ty zemi se pocita kazda koruna ale co treba si auto koupit ze se mi to libi nebo ze mi to udela radost? =D =) proste mladdy maj byt "crazy" a ne jezdit golfem jak 40 letej dedek. Podle me HOOODNE vydareny auticko ;-)
;-)
Avatar - Thomas89
28. 10. 2010 16:02
Re: Mladí v Česku
Máš pravdu. Jako student s autem na hrbu než abych se dopravoval po městě autem (přes město za 7-8l mi jezdí 14 let stara 1.4 Honda mnohonasobně větší než tahle krabice) tak raději jezdím MHD. Sice ztratím "TO" pohodli ale jezdit za 300kč týdně jenom se dopravovat do školy nebo MHD za 195 měsíčně? :-) 1200 nebo 200? živit to něco stojí nějaký to pojištění...
Avatar - igor77
22. 10. 2010 08:48
čtyři mínus
mně se toyota IQ nelíbí a nevidím na ní ani žádný inovace ani žádný styl co by stál zapozornost. je to jen nepovedený malý autorobot z japonska.
kdyby ho takhle představili v roce 1970, zasloužil by ovace. takhle je to na ohrnutej nos ;-\
Avatar - saldy
22. 10. 2010 00:38
Re: oo
450t ? To si koupí snad jen úplný excentrik.