Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota odmítla ocenění pro vůz Prius, který má potíže s brzdami

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 11. 2. 2010 • 21:58
29
Toyota odmítla přijmout ocenění za energetickou hospodárnost, které japonská vláda udělila jejímu hybridnímu modelu Prius. Firma uvedla, že takovéto uznání se nehodí pro model, který byla nucena svolat k opravě kvůli problémům s brzdami.

Prius byl jedním ze tří produktů, jež ocenění ministerstva obchodu za energetickou hospodárnost a ekologickou kvalitu získaly. "Odmítli jsme toto ocenění přijmout, protože jsme se domnívali, že to není vhodné," uvedl mluvčí automobilky Paul Nolasco s odkazem na globální svolání automobilů Prius k opravě brzd.

Toyota tento týden oznámila, že kvůli problémům s brzdami svolá zhruba 437.000 vozů Prius a dalších hybridních modelů. Firma obdržela asi 200 stížností od zákazníků v Japonsku a Spojených státech na zpožděné reakce brzd na hrbolatých či namrzlých silnicích.

Toyota nedávno svolala k opravě také přes osm milionů automobilů několika modelových řad kvůli problémům s nechtěným zrychlováním.

Související články

Témata
Avatar - ZoomZoom
12. 2. 2010 09:36
Re: prius II
Od kdy škoda poskytuje 160 a 170 tis záruku?
[odkaz]

Protiargument
Fabia 1.4(2005)-najeto 35tis.. odešlo vypínací ložisko spojky
Fabia 1.4-najeto 40tis.. přední náprava v háji
Fabia 1.4-najeto 40tis.. nefukční servo
Fabia 1.4-najeto cca50tis.. auto začalo samo zhasínat
opomíjim koncert plastů v interieru a vrzání sedeček

Octavia 2.0tdi(2006otcova firemní)-
najeto 60 tis.. řídící jednotka blbla, neragovala na sešlápnutí plynu
najeto 65 tis.. svítí kontrolka ESP-pořád
najeto 90 tis.. prasklá hlava (banalita že :no: ) potom šlo auto do pryč

11. 2. 2010 20:41
Re: prius II
uz som to tu kdesi pisal, ta "zavada" s brzdami je aj u vsetkych verzii Prius II. Ked som na to upozornil pri 2 prehliadkach v 2 servisoch ma odpalkovali s tym ze "mechanik pri skusobnej jazde nic nespozoroval" tak som si zvykol a jazdim s tym ze na hrbolatej a klzkej vozovke v malej rychlosti pod 30km/h ked dupnem na brzdu tak zacne brzdit s asi 0,5 sekundovym oneskorenim.

jo a ak mas "2 toyoty 6 a 7 let bez jedine zavady" tak ja mam Prius rok a pol, v zaruke menili predne kotuce a brzdy pri 30tkm, celu jednotku radia pri 60tis km, vzadu objavili tecuci tlmic pri 80tis km a odbili to tym ze na toto je zaruka len do 60tis km. Pri 99,200 km mi odisiel katalyzator ktory v zaruke uz nevymenili.
Avatar - Brázdin
11. 2. 2010 19:18
To je zase diskuze
Když Škodovka půl roku vyráběla Roomster a pak se zjistilo, že se při nárazu dřív přeřízne kabeláž airbagů, než dojde k jejich odpálení, tak se jen změnil výrobní postup a ti co už auto měli a doma, či vyrobené, mají dodnes auto bez airbagů. Když jsem si kdysi koupil jednoho z posledních Favoritů 12/1994, tak jsem si od počátku stěžoval na hučení zadní nápravy. Veškeré reklamace mi byly vždy zamítnuty a teprve když se v novinách objevil článek o celé sérii aut s nepromazanou zadní nápravou, mi nápravu nakonec vyměnili. I tak na mně ale u Klokočky dlouho zkoušeli, že se to na mé auto podle VIN nevztahuje. Ale vztahovalo, což mi přiznali až v NH Caru. Jojo, mám na čele vypálený nápis Škoda už nikdy, ale dobře vím proč. Jinak mám 2 Toyoty 6 a 7 let a bez jediné závady. Dříve jsem měl Toyotu 5,5 roku a taktéž. Ať si útočí kdo chce na Toyotu, tak i když má své nedostatky, tak je zatraceně spolehlivá a mnoho jiných značek jí můžou jen tiše závidět.

Toyota :yes:
11. 2. 2010 18:45
Re: bez komentare
:yes:
Avatar - twistedTSD
11. 2. 2010 18:28
Re: bez komentare
:yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud