Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota postaví nový výrobní závod v USA

Ondřej Láník Ondřej Láník 2. 3. 2007 • 13:51
2
Společnost TOYOTA MOTOR CORPORATION (TMC) oznámila, že v souladu se svými plány lokalizace výroby na severoamerickém kontinentu postaví v Blue Springs ve státě Mississippi nový závod na výrobu automobilů.

Nová automobilka bude již osmým výrobním závodem Toyota na severoamerickém kontinentu. Spuštění výroby se očekává kolem roku 2010. Závod s roční kapacitou 150 tisíc automobilů bude vyrábět vozy Highlander řady SUV. Plánovaná výše investic činí 1,3 mld. USD, přičemž bude vytvořeno asi 2000 nových pracovních míst.

Po spuštění nové automobilky vzroste roční výrobní kapacita Toyoty v severní Americe na 2,17 milionu jednotek – zde je započteno letošní spuštění výroby sedanu Camry ve výrobním závodu Subaru of Indiana Automotive company Fuji Heavy Industries Ltd. (100 tisíc ks ročně) a letošní rozšíření výrobní kapacity pro lehké nákladní vozy Tacoma v závodu Toyota Motor Manufacturing de Baja California v Mexiku (navýšení o 20 tisíc ks), stejně tak jako otevření závodu Toyota Motor Manufacturing, Canada, Inc. v roce 2008 ve Woodstocku, kde se budou vyrábět vozy Toyota RAV4 (150 tisíc ks ročně).

Související články

Témata
Avatar - freeman
2. 3. 2007 08:00
GM
Americký manageri automobiliek pri čítaní takýchto správ musia mať oči plné sĺz ! :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud