Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota Prius: 200.000 vozů prodaných v Evropě

Dariusz Szynder Dariusz Szynder 19. 7. 2010 • 00:33
53
5
Zobrazit náhledy (53)
Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius Toyota Prius
Hybridní Toyota Prius byla uvedena na evropský trh v roce 2000. Od té doby se zde japonskému výrobci podařilo prodat již 200 tisíc exemplářů tohoto vozu.

Toyota Prius, využívající pohonné ústrojí Hybrid Synergy Drive, se v Evropě prodává od roku 2000. Od té doby zde Toyota prodala již 200 tisíc hybridních vozů Prius. Polovinu tohoto čísla se japonskému výrobci podařilo vygenerovat v posledních dvou letech. Toyota očekává, že celosvětově Prius letos prolomí hranici dvou milionů.

Prius si nevede špatně ani na českém trhu. Jeho prodeje od roku 2004 do 2008 s mírnými výkyvy rostly, loni ale Toyota zaznamenala propad ze 107 kusů registrovaných vozů v roce 2008 na 79 registrovaných v minulém roce. V první polovině letošního roku bylo registrováno 53 nových Priusů.

Toyota plánuje nabízet hybridní alternativu ke všem svým modelům prodávaným v Evropě. Třetí generaci Priusu nedávno v nabídce doplnil Auris HSD, brzy má přijít Prius Plu-In hybrid s možností dobíjení akumulátoru ze zásuvky. Další modely budou následovat.

Doporučujeme
PŘEDSTAVUJEME Toyota Prius - Třetí generace
Toyota Prius: První jízdní dojmy
TEST Toyota Prius – Blízké setkání třetího druhu (04/2010)

Témata
20. 7. 2010 19:26
Re: predaj
Natom neco je, treba na severu cech prodejnya Toyota a Nissanu (Liberec) nestoji zanic a s prodejnou Renault ci Kia a VW pusobi jako velmi chudy pribuzny.
20. 7. 2010 18:14
predaj
toyota s jej existujucou predajnou sietou hlavne nevie vo vychodnej Europe Prius-y predavat :no: :no:
Avatar - Glaukos
20. 7. 2010 11:51
Re: Chytří Evropani?
Nebo naftová lobby evropských automobilek, které do těch motorů vrazily těžký prachy a prostě je chtějí prodat
20. 7. 2010 11:47
Re: Chytří Evropani?
no taky mi prijde ze te naftova rakovina nam tady zatemnuje mozky. Ve statech a v japonsku se nafta moc nechyta (i diky limitum na prach atd), tak tam todle frci. Tady asi nikdo nechce absolutni ticho v aute, nebo emise bez prachovych castic.
Avatar - Glaukos
20. 7. 2010 10:51
Chytří Evropani?
Je dobře, nebo špatně, že se Prius v Evropě neprodává tak, jako v Americe nebo Japonsku? Podle mě je to špatně, Prius je skvělé auto (mluvím s vlastní zkušenosti), takže podle mě Američani a Japonci :yes: , zatímco Evrpopani (včetně nás Čechů) :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku