Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota Supra nakonec nebude mít hybrid?

Michal Fokt Michal Fokt 30. 3. 2015 • 16:55
75
13
Zobrazit náhledy (75)
Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra
Velmi zajímavé informace se objevují ohledně chystaného sportovního kupé Toyoty. Jediným motorem Supry by měl být šestiválec BMW!

Automobilky Toyota a BMW oznámily s velkou slávou už v roce 2012, že společnými silami vyvinou sportovní auto a tím se pochopitelně roztočila spirála spekulací a fám. Jedna věc se ovšem zdála už od počátku jasná - ať už společný projekt dopadne jakkoli (nyní víme, že u BMW novým Z4 a u Toyoty pokračovatelem linie Supra), u Toyoty k pohonu poslouží hybridní systém, čímž Japonci korunují svou zelenou filozofii.

Jenže to nakonec možná dopadne úplně jinak. Přednedávnem se objevily zvěsti, že oba sporťáky dostanou širší škálu motorů, počínaje přeplňovanými čtyřválci, které u BMW završí turbené řadové šestiválce a u Toyoty právě hybridní agregát, teď však americký Car and Driver přinesl dost zajímavou informaci, která přináší zajímavý zvrat.

Podle jeho zdroje prý "nic nenaznačuje tomu, že by některý z vozů měl dostat hybridní techniku". Ba co víc, vypadá to dokonce, že Supra bude vybavena jen a pouze přeplňovaným řadovým šestiválcem. A aby toho nebylo málo, příchod Supry je prý naplánován až na polovinu roku 2017 jakožto vůz modelového roku 2018, počkáme si na ni tedy ještě docela dlouho. Toyota Supra by však v každém případě měla být inspirována konceptem FT-1.

Témata
Avatar - AUDIRS6
30. 3. 2015 21:21
Re: euro normy
Skor koli flotilovym emisiam sa tam ten hybrid mozno aj cakal...
Ale tesi ma ( aj ked niesom cielovka ) ze sa zaobisli aj bez neho. :yes:

...keby to tak este bolo bez "slimakov"... :-!
30. 3. 2015 20:19
Re: euro normy
Ale ten motor už splněný emise má :yes:
30. 3. 2015 20:19
Re: motory
Jestli to bude vypadat jako na obrázku, a navíc to bude mít N55, potom bude hodně těžké odolat:)
Avatar - Emel
30. 3. 2015 18:28
Re: A
Hm, no, supersporty typu 918 a LaFerrari ukazují, že to případně smysl mít může... ono krouťák dostupný od 0 otáček má taky své kouzlo... neříkám že bych tam ten hybrid chtěl, jen to nevidím tak černobíle, možná se ty dva typy pohonu dají zkombinovat ku prospěchu věci.
30. 3. 2015 15:47
Toyota
[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku