Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota vyvinula středový airbag pro zadní sedadla

Ondřej Láník Ondřej Láník 12. 3. 2009 • 11:26
1
4
Toyota oznámila, že jako první na světě vyvinula středový airbag pro zadní sedadla, který by měl napomoci snížit závažnost druhotných poranění pasažérů cestujících na zadních sedadlech v případě boční kolize.

Nový airbag je zabudován do velké pevné konzoly montované do zadních sedadel, která se objeví v příštím modelu značky Toyota uváděném v blízké budoucnosti na japonský trh. Dojde-li k nárazu do vozidla z boku, airbag vystřelí z horní části konzoly a vytvoří bariéru napomáhající zmírnit poranění způsobená vzájemným střetem cestujících, případně nárazem pasažérů do konzoly.

V rámci úsilí o dosažení trvale udržitelné mobility se chce Toyota zaměřit na zvyšování bezpečnosti provozu. Její aktivity směřují do různých oblastí, jakou je například vývoj bezpečnějších vozů a techniky, aktivní účast při formování bezpečného prostředí provozu nebo činnosti zaměřené na vzdělávání lidí v oblasti bezpečnosti provozu. Za nejvyšší metu, jakou si společnost usilující o mobilitu může stanovit, považuje Toyota úplné vyloučení nehod se smrtelnými následky.

Související články

Témata
Avatar - Hammunasakra
14. 3. 2009 21:38
Re: Další airbag? Proč ne!
Ano - pokud vím tak ve všech "lepších" vozech jsou vzadu JEN "samostatná sedadla" - třeba takové Porsche Panamera ;-)
Pěkný den :-)
Avatar - kolmar
13. 3. 2009 15:14
Re: co to je
Jasne, ty si mudrejsi nez vyvojari??!! co ti vies, ako to bude presne fungovat. Pocul si uz o senzoroch moniturujucich polohu tela aby bol ucinok airbagu 100%-ny?? Az to bude na 100% potvrdene a bude to fungovat ako hovoris tak nadavaj az potom, este nevies ako to bude v reali fungovat. Kto vie?! mozno to bude len na sedacku v isofix? to napadlo mna, no v texte to nespominaju, tak asi nie... uvidime. Nezmysel je skor povedat/prehlasit za chcu ziadnu smrtelnu nehodu! Uz som videl vsetko, aj roztrhuty kamion, hummer... ono auto by muselo byt pancierove, a ani tak by to nebolo na 100% bezpecne.
12. 3. 2009 21:43
co to je
co to je zase za nesmysl? takze kdyz budu septat neco spolucestujici do ouska, tak mne airbag zezhora pekne prirazi hlavu az ke kolenum... no to bude bezpecnejsi, fakt ze jo. A nebo budeme i dospeli vzadu sedet v oddelenych sedackach jako mimina?
Články odjinud