Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota Yaris TS: Rychlý Yaris bude!

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 2. 2011 • 17:34
6
7
Zobrazit náhledy (6)
Toyota Yaris
Skrze evropský patentový úřad unikly detailní rendery exteriéru sportovní verze nové generace Toyoty Yaris.

Druhá generace malého japonského hatchbacku má standardní pětiletku již za sebou a Toyota tak má nejvyšší čas na uvedení nástupce. Ten se koncem loňského roku představil v Japonsku pod jménem Vitz.

V Evropě se třetí generace Yarisu představí nejprve prostřednictvím konceptu s hybridním pohonem na ženevském autosalonu. Díky úniku renderů z patentního úřadu ale již nyní víme, jak bude vypadat sportovně laděný Yaris s tradičním označením TS.

Karoserie tohoto provedení dostane agresivně tvarovaný přední nárazník s rozměrným vstupem vzduchu, po jehož stranách budou denní světla z LED a mlhová světla. Spodní část předního nárazníku bude protažena ve spoiler.

K sportovnějšímu vzhledu malého pětidveřového hatchbacku přispějí i nástavce prahů, zadní nárazník s integrovaným difuzorem a spoiler nad zadním oknem. Chybět nebudou ani litá kola s pěti dvojitými paprsky.

V případě pohonné jednotky nejsou prozatím k dispozici žádné informace, ale očekává se, že pod kapotou bude výkonnější motorizace, než byl zážehový čtyřválec o objemu 1,8 litru s výkonem 98 kW u posledního provedení.

Nový Yaris TS se od běžnějších verzí kromě vzhledu a výkonu motoru má odlišit i upraveným řízením, nastavením podvozku a výkonnějšími brzdovým systémem.

Související články

Témata
Avatar - Dan0044
28. 2. 2011 19:42
Re: Ten nadpis je v zásadě strašlivý!
nový Vitz se mi líbí.... ale tohle už je trochu překombinovaný :no:
Avatar - twistedTSD
28. 2. 2011 17:42
TS jako ST
To je ohavnost :no: ...A nejlepší jsou ty diody, jak od českýho tuzera...
28. 2. 2011 12:56
Re: kam spěje japonský
Mozna Toyota potrebuje opravdu aby VW se stal No.1 v roce 2018 nejvetsi automobilkou jinak jim asi nedojde, ze takhle tedy ne ... alespon ne v Evrope.
28. 2. 2011 12:45
Re: Ten nadpis je v zásadě strašlivý!
Myslim, ze v pripade Toyoty je akekolvek patentovanie dizajnu zbytocne. Ten vzhlad nebude nikto kopirovat, ani keby mu Toyota zaplatila!
Avatar - kosmonaut
28. 2. 2011 09:32
Huhu
Zepředu to je děs, to vypadá jako auto kukluxklanu >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku