Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota Yaris v USA jako hatchback i sedan

Libor Zezulka Libor Zezulka 28. 12. 2005 • 13:03
22
49
Zobrazit náhledy (22)
Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris
Nová generace Toyoty Yaris míří do USA. Na jaře 2006 se přestaví americkým zákazníkům ve dvou karosářských variantách - hatchback a sedan.

Nástupce veleúspěšné Toyoty Yaris, jež získala v roce 2000 titul Evropský automobil roku a podobnou trofej (Automobil roku) vybojovala i v domácím Japonsku, míří na severoamerický trh. V USA se nová generace yarisu představí na jaře příštího roku, a to ve dvou karosářských variantách. Američtí zákazníci si budou moci vybrat mezi třídveřovým hatchbackem a čtyřdveřovým sedanem.

Zatímco hatchback Toyota nabídne v jediném stupni výbavy, sedan bude možné koupit v standardní nebo sportovnější verzi. Sedanem chce totiž automobilka přilákat především sportovně založené zákazníky. Silnou zbraní yarisu bude podle viceprezidenta Jima Lentze i na vysoce konkurenčním americkém trhu moderní design a prostorný interiér. Důležité budou i motory.

Hatchback i sedan bude pohánět zážehový čtyřválec s objemem 1.5 litru a výkonem 106 k při 6000 otáčkách, který bude spojený s pětistupňovou manuální nebo čtyřstupňovou automatickou převodovkou. Bezpečnostní výbava zahrnuje dva čelní airbagy, boční airbagy a ABS budou dostupné za příplatek.

Témata
29. 12. 2005 20:55
Re: :-)
:-) ;-) Děkuju... moc si tvých slov vážím :yes:
29. 12. 2005 20:53
Re: SÝKORKA
Nene... opravdu to tak vidím. Fabii jako v rámci možností dokonale dotažený minisedan... Umím si představit, že v tom i jedu. Sedan nahoře... to je pro mne absolutně vyloučené. Dokonale a věčně. Rozeznám vteřinově styl od paskvilu. Jako kraťas je ten novej Yaris uchopitelnej a svým způsobem milej. Ovšem samozřejmě pro manželku. Těžko si v tom představit chlapa... Myslím i že to tak má být. Dámské autíčko. A sedí.
29. 12. 2005 20:48
Re: SÝKORKA
No, já bych ti odsouhlasi to spojení - malý japonský sedan. Na "pohlednost" máme oba rozdílnej názor... Fabia je přesně takový sedan, jaký má být. Nenápadný, stylisticky dotažený. Já souhlasím s kolegy, že v této třídě sedan nemá co pohledávat, ale když už... pak Fabia je fakt dokonalá...
29. 12. 2005 20:45
Re: SÝKORKA
>:D Nedělám, neboj... :yes:
28. 12. 2005 23:16
Re: Ach jo,
Spad´jsi z višně, ne. Ty nevidíš tu jistou ruku designéra u Fabie? Ty nevidíš tu zoufalost předku tady, tu fádnost boků? Tu tragikomedii předního spojleru? Sundej brejle...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku