Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Travis Pastrana a Indian umí přeskočit 16 autobusů, 52 aut a taky jednu fontánu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 10. 7. 2018 • 23:08
46
1
Zobrazit náhledy (46)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Travis Pastrana patří mezi špičkové automobilové i motocyklové závodníky a se strojem Indian Scout FTR750 předvedl tři úžasné skoky, jimiž připomněl a zároveň překonal slavného kaskadéra.

Travis Pastrana patří ve svých 34 letech mezi živé legendy motoristického sportu. Rodák z města Annapolis v americkém státě Maryland patří mezi nejpopulárnější a nejúspěšnější jezdce freestyle motokrosu, ale vedle řídítek to umí i s volantem soutěžních a rallyekrosových aut nebo speciálů NASCAR.

Indian Scout FTR750 je motocykl, který byl vyvinut přímo pro účast v závodech na hliněných oválech. Stroj s kapalinou chlazeným vidlicovým dvouválcem o objemu 748 cm3 a výkonu kolem 80 kW (109 k) je tedy navržen primárně pro jízdu smykem, ale není díky svému podvozku úplně ideální pro skoky.

Travis Pastrana si ovšem tento stroj místo svého tradičního freestylového speciálu na základech moderního motocyklu pro motokros zvolil s ohledem na skutečnost, že se rozhodl předvést skoky, k nimž ho svými výkony inspiroval legendární kaskadér Evel Knievel. Ten v šedesátých a sedmdesátých let k většině svých slavných skoků rovněž využíval speciál pro závody na hliněných oválech, i když značky Harley-Davidson.

Trojicí skoků vzdal Travis Pastrana hold slavnému kaskadérovi a zároveň jeho výkony překonal. Všechny tři skoky přitom předvedl před publikem a v přímém přenosu pro dokumentární kanál History.

Evel Knievel se v roce 1967 s motocyklem Triumph Bonneville T120 pokusil přeskočit fontánu před Caesars Palace v Las Vegas. Tento skok se mu bohužel nezdařil a výsledkem byl dlouhý seznam zranění, mezi nimiž byla i rozdrcená pánev a zlámaná žebra. Travis Pastrana si nyní se slavnou fontánou, jejíž výška je 4,57 m, poradil a úspěšně ji s motocyklem o hmotnosti 154 kg přeskočil.

V roce 1973 v Los Angeles dokázal Evel Knievel s motocyklem Harley-Davidson XR-750 přeskočit 50 vraků osobních automobilů. Skok byl dlouhý 36,57 m. Travis Pastrana v Las Vegas jeho výkon vylepšil a přeskočil 52 automobilových vraků skokem dlouhým 43,59 m.

V roce 1975 dokázal Evel Knievel s motocyklem Harley-Davidson XR-750 přeskočit 14 autobusů pro dálkovou dopravu společnosti Greyhound. Travis Pastrana jeho výkon opět překonal a skočil přes 16 autobusů společnosti Greyhound. Tento skok měl být dlouhý 58,52 m.

Témata
10. 7. 2018 16:30
okurkova sezona
Skvele uzasne jedinecne, jenze k cemu? To uz me vic bavil azerbajdzanec Gorgi Tevzadze driftujici v provozu se starsimi Bmw. Na youtubu je dost peknych videji. Pak se sice samozrejme pri driftu zabil, ale i tak.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud