Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Třetí generace hybridních Toyot příjde zřejmě za tři roky

Ondřej Láník Ondřej Láník 17. 11. 2005 • 17:30
69
Japonský list Asahi včera přinesl zprávu předpovídající příchod další generace hybridních pohonů od Toyoty. Menší hybridní ústrojí s lepšími parametry by se mohlo dostat do většiny vozů široké modelové řady Toyoty...

Japonský list Asahi včera přinesl zprávu předpovídající příchod další generace hybridních pohonů od Toyoty. Menší hybridní ústrojí s lepšími parametry by se mohlo dostat do většiny vozů široké modelové řady Toyoty, již dnes přitom největší japonská automobilka vyrábí 8 různých automobilů s hybridním pohonem.

Levnější a menší má být třetí generace hybridního hnacího ústrojí, které by se na trhu mohlo objevit v roce 2008. Plánovaná kapacita by se měla dostat až k šesti set tisícům hybridům ročně, uvedl včera japonský list Asahi.

Toyota se netají ambicí stát se největším výrobcem automobilů na světě. Mezi hybridními automobily již Toyota dominantní pozici má a v roce 2010 by chtěla ročně výrobit milion hybridů. Letos vznikne přibližně 250 tisíc hybridních Toyot a Lexusů. Příští rok vzroste objem produkce na 350 až 400 tisíc, mj. díky rozšíření výroby o čínský a americký závod, které budou vyrábět Priusy, resp. hybridní model Camry.

Související články

Témata
17. 11. 2005 17:47
Re: FAŠÍRKA MÍSTO MOZKU
Já netvrdím, že tenhle můj náhled je náhledem většinovým. Je ale můj. Tak mi ho neber... 90% vozů je tu nižší střední či malé vozy, přitom v rukách občanů je to podle mne tak 98% Jo, asi většina volí auto ve své třídě podle ceny... Tak ať se každej zamyslí, zda těch 100 táců je rozhodnejch... Podle mne ne. To je jako v hodinkách... Všechny jdou... jen ty švýcarský jdou tak nějak hezčeji ;-)
17. 11. 2005 16:51
Re: FAŠÍRKA MÍSTO MOZKU
Cena mne nezajímá... tak jako tak jde v dané třídě max o 100 - 200 tisíc... Důležité je srdce... akcent na "obsah" a historii... já když si přečtu, že krása Alfy je vystopovatelná do předminulého století, neboť italští tvůrci kočárů byli vyhlášeni svým uměním krásna... jsem dojatej a hrdej, že patřím k této civilizaci... To je můj svět... Neupírám ti právo na to, být po propočtech cen rozhodnut koupit auto pod plachtou jen proto, že je levnější naž Guru a ža má motor, kterej točí jako kávomlejnek co mám v kuchyni na presso... Jo, i to je cesta. Věř mi, že jí neopovrhuji... ale volím jinou...
17. 11. 2005 11:17
Re: HYBRIDNÍ HYMNA
Jo. :yes:
17. 11. 2005 11:16
Re: GLOBUS
:-) :yes:
17. 11. 2005 11:07
Re: GLOBUS
Určitě máš pravdu... Jednoduché vidění - jen jedno je dobré, všichni ostatní jsou špatní... Rychlá odpověd na neschopnost hledat ve složitosti světa cesty... A pak, zajímavé je i to, že chvála je nechtěná. Přece není možné milovat auta a z nich jen některá... já hledám krásu jak v 911ce tak v Picantu... přece auta... to jsou klenoty jako ženy... všechny jsou krásné... to jen naše oči šilhají... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku