Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Trh užitkových vozů v EU v březnu klesl téměř o polovinu

ČTK ČTK 26. 4. 2020 • 13:14
31
Zobrazit náhledy (31)
Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter

V březnu se prodalo jen 105.196 automobilů, meziročně o 47,3 procenta méně, oznámilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).

V České republice byl pokles mírnější. Zájem o užitkové vozy ale klesá už od začátku letošního roku.

Nejprudší pokles prodeje v březnu vykázaly trhy těch zemí, které onemocnění covid-19 zasáhlo obzvláště silně. Itálie tak zaznamenala propad o 66,1 procenta, Španělsko o 64,4 procenta a Francie o 63,1 procenta.

Slabší zájem o užitkové vozy se ale projevil na trzích všech členských států Evropské unie. Mnozí prodejci byli minulý měsíc nuceni zavřít obchod kvůli vládním nařízením na omezení šíření koronaviru.

Za celé první čtvrtletí se podle ACEA zaregistrovalo 413.327 užitkových vozů, což je o 23,2 procenta méně než ve stejném období loni. Dvouciferný pokles vykázaly v prvních třech měsících roku všechny čtyři hlavní evropské trhy - Španělsko, Francie, Itálie a Německo.

V České republice se v březnu prodalo 1738 užitkových vozů, meziročně o 36,5 procenta méně. Za čtvrtletí to bylo 5689 vozů, což představuje pokles o 25,3 procenta, uvádí ACEA.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud