Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Typická auta za jednu mzdu a jejich šance na úspěšnou STK: Střešní okno? Nebrat, vždy přes něj teče

Martin Vaculík
Diskuze (7)

Chevrolet Spark ze včerejšího článku zdaleka není jediné auto, které seženete za ceny lehce nad jeden průměrný plat. V kategorii do 50.000 Kč se v Čechách nabízejí tisíce ojetin. Většinou však jde o pasti vhodné leda do šrotu.

Když si cenové omezení na 50.000 Kč nastavíte na novém serveru ulovauto.cz, vyskočí na vás 700 inzerátů. U naopak nejstaršího českého serveru s nabídkami ojetin tipcars.com se vám nabídka zredukuje ze 72.958 na 1881 kusů. Aut za „jeden plat“ je tedy v nabídce českých bazarů jen malý zlomek, ale kdo hledá, najde. Skutečný počet aut ke koupi bude daleko vyšší, neboť levné vozy s malou marží a vysokým rizikem reklamací nejsou pro bazary nic přitažlivého. Mnohem častěji se tak prodávají přímo mezi soukromými osobami, jejichž inzeráty najdete třeba mezi 3189 na sauto.cz. Modelové portfolio je překvapivě komplexní – narazíte i na vysněné kombi Audi A6 Avant se čtyřkolkou Quattro a šestiválcovým dieselem 2.5 TDI. Naděje, že by takový vůz byl aspoň trochu v pořádku, se blíží nule.

Pokud nechcete projekt, kde kupní cenou to jen začíná, ale auto, kterým můžete hned a bez velkých investic jezdit, přidržte se vozidel nižších tříd. Ideálně s atmosférickými zážehovými motory bez přímého vstřiku a s manuálními převodovkami. Výbavě, na kterou to nejezdí, se meze nekladou. Když bude klimatizace fungovat, je to skvělé. Pokud ne, tak holt mokrý ručník kolem krku. Pozor však na přední mlhovky. Auto je mít nemusí. Ale když už na něm jsou, musí svítit a STK to kontroluje. Pokud tak pořizujete levnou fabii, která má mlhovky zcela vyrezlé (klasická závada první generace z let 1999–2007) a nechcete investovat do nových (Škoda Auto už je ani nenabízí, v Auto Kelly však mají produkt Starline za 800 Kč), musíte je demontovat a nahradit záslepkami. Dělají je čínští výrobci od 50 Kč za kus.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Martin Vaculík
Diskuze (7)

Doporučujeme

Avatar - Miroslav Dočkal
26. 5. 2024 20:14
To přeci nejde.
Za pade kupuju Accordy a Civicy řadu let. Vyměním alternátor, baterku, brzdy, kapaliny, něco na klimě. Auta slouží fajn. I moje žena má rohlík. Dneska dvacet let starý auta, sloužej a neserou se.
Avatar - Ja Prvni 123
26. 5. 2024 20:07
Ze neni jediny?
Je to jeste horsi, piskot je asi nejmene vhodny.

Kazil se uz jako novej.

Ale slusny maly auto "za 50" se najit rozhodne da.
26. 5. 2024 20:04
Re: Vaculík?
Dobrý den Ádo. Už toho jednou pro vždy nechte. Pokud máte pocit, že já sedím špatně za volantem, činíte tak sám. Mnoho Čechů sedí daleko od volantu, nebo příliš leží, což jim znesnadňuje přesné ovládání vozidla a řešení krizových situací. Čili tak, jak to dělám já, je to správně: Potvrzeno na mnoha školených bezpečné jízdy od automobilek či koučem sportovně-defenzivní jízdy Honzou Červenkou. Proto pod každým příspěvkem netapetujte touto blbostí - budeme to jinak muset začít mazat.

Jsou auta, kde nejde dost přitáhnout volant k sobě. U těch mám nohy pod palubní desku nacpané víc, než by bylo ideální - ale i to je lepší, než sedět na dlouhé ruce. Přeji vám, abyste se naučil za volantem sedět správně sám dřív, než to někde zahodíte.
Avatar - Ada je zase tady
25. 5. 2024 21:41
Vaculík?
Co si necháte napovídat od člověka, který ani neumí sedět za volantem? :no:
25. 5. 2024 19:09
Re: To vážně?
To je o pochopení psaného textu. Takové auto v dobrém stavu nebude za 50 tisíc.