Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ubco je elektrický motocykl s pohonem obou kol, moc krásy ale nepobral

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 11. 2019 • 16:28
13
Zobrazit náhledy (13)
Ubco 2x2 Electric Bike Ubco 2x2 Electric Bike Ubco 2x2 Electric Bike Ubco 2x2 Electric Bike Ubco 2x2 Electric Bike Ubco 2x2 Electric Bike Ubco 2x2 Electric Bike Ubco 2x2 Electric Bike

Ubco 2x2 je poměrně robustní elektrický motocykl s pohonem obou kol, který nevznikl pro zábavu, ale byl navržen jako pracovní stroj pro farmáře na Novém Zélandu.

Ubco 2x2 má své kořeny v roce 2014, kdy byl představen první prototyp tohoto elektrického motocyklu, za jehož návrhem i vývojem stojí Daryl Neal a Anthony Clyde zakladatelé společnosti Ubco Bikes. Původním cílem bylo nabídnout vysloveně pracovní stroj farmářům na Novém Zélandu.

V současnosti Ubco Bikes nabízí model 2x2 na Novém Zélandu, v Austrálii a také ve Spojených státech amerických v pracovním provedení nebo jako stylový adventure bike, který může být registrován jako moped pro běžný silniční provoz.

Základem je vždy robustní trubkový rám, v němž je uložena řídící elektronika a 50V lithium-iontová baterie, kterou však lze vyjmout a využít jako zdroj energie pro zcela jiné účely. Dojezd motocyklu na jedno nabití se má pohybovat kolem 120 km a nabíjení na plnou kapacitu baterie zabere šest až osm hodin.

V předním i zadním kole má Ubco 2x2 po jednom elektromotoru s výkonem 1 kW. Celkový točivý moment se má pohybovat kolem 184 N.m. Maximální rychlost se pohybuje pouze kolem 50 km/h, ale mnohem důležitější je u tohoto jednostopého stroje jeho schopnost zdolávat náročný terén.

Ubco 2x2 s rozvorem 1216 mm se pohybuje na 17palcových kolech a jeho pohotovostní hmotnost je pouhých 65 kg. Stroj se sedlem ve výšce 800 mm má přitom nosnost až 150 kg včetně samotného jezdce.

Zdroj: Ubco Bikes

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku