Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Uber má nového majitele. Část akcií koupí japonská telekomunikační společnost

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 30. 12. 2017
1
SoftBank se díky transakci stane jedním z největších akcionářů Uberu a získá dvě křesla ve správní radě podniku.

Japonská společnost SoftBank Group uspěla s nabídkou na koupi velkého podílu v americké alternativní taxislužbě Uber Technologies. Informoval o tom dnes na svých internetových stránkách list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. SoftBank se díky transakci stane jedním z největších akcionářů Uberu a získá dvě křesla ve správní radě podniku, napsala agentura Bloomberg.

Na nabídku konsorcia vedeného společností SoftBank podle zdrojů listu The Wall Street Journal zareagovali investoři a zaměstnanci Uberu ochotní prodat akcie reprezentující zhruba 20procentní podíl v podniku.

Tato nabídka přitom ohodnotila celý Uber pouze na 48 miliard dolarů (zhruba bilion Kč), zatímco v polovině loňského roku byl podnik ohodnocen na 68 miliard dolarů, upozornil server CNBC.

SoftBank podle zdrojů listu The Wall Street Journal pravděpodobně převezme v Uberu pouze 15procentní podíl. Část zbývajícího pětiprocentního podílu by měli koupit další členové konsorcia, které nabídku podalo.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Pouze 48 mld?
tomoooo
| 30. 12. 2017
Taxi sluzba co sa tvari, ze nie je taxi sluzba, firma ktora prepravuje ludi a nema ani jedno auto. Iba??? Uz tych 48 mld je chorych.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku