Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ukončí Infiniti vývoj sportovního sedanu Q50 Eau Rouge?

Michal Fokt Michal Fokt 30. 12. 2014 • 10:56
20
4
Zobrazit náhledy (20)
Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti Q50
Je možné, že projekt japonského konkurenta pro BMW M3 nebude doveden do sériové výroby. S touto zprávou přichází přímo bývalý šéf Infiniti Johan de Nysschen!

Infiniti Q50 Eau Rouge, ať už by se nakonec jmenoval jakkoli, byl snem bývalého CEO Infiniti Johana de Nysschena - výkonný prémiový sportovní sedan s motorem z Nissanu GT-R se měl stát výkladní skříní značky, schopný postavit se BMW M3 nebo Mercedesu C63 AMG. Jenže po odchodu de Nysschena k Cadillacu to má sporťák možná sečtené.

S touto informací přišel podle Jalopniku sám de Nysschen, jenž měl v soukromém facebookovém postu napsat, že "slyšel spekulaci, že se Noboru Tateishi teď, když na něj de Nysschen netlačí, chystá ukončit vývoj Eau Rouge". Tateishi je vysoce postavení inženýr a současně viceprezident Nissanu, jenž má podle de Nysschena "více nadšení pro asistenční systémy, než auta pro řidiče".

To nezní příliš slibně, co říkáte? Asi nelze podezřívat současného šéfa nejluxusnější americké automobilky, že by si chtěl na svém bývalém zaměstnavateli chladit žáhu. Je každopádně téměř jisté, že zveřejnění této spekulace neunikne pozornosti současného vedení Infiniti a dá se tedy očekávat nějaká, byť nepřímá reakce. Pokud se jí v blízké době nedočkáme, mohlo by to být pro Q50 Eau Rouge opravdu špatné znamení.

Související články

Témata
31. 12. 2014 10:26
Re: Chlapci už pochopili
suhlasim :yes: rendlik urcite nie :-)
[odkaz] takze si kuchar?
Avatar - Ada je zase tady
30. 12. 2014 23:05
Chlapci už pochopili
že s technickým zázemím rendlíku se německým vozům konkurovat nedá. Obludná kola a břicho tahané po zemi na pořádný mejdan nestačí. >:-[]
Avatar - pelikoš
30. 12. 2014 20:42
Re: Eau Rouge
poslední větu podepisuji ;-)
Avatar - romgator
30. 12. 2014 14:35
Eau Rouge
To, že současný hlavní ingeneer je pro asistenční pomocníky než pro auto pro řidiče je podle mě spíše rozumným krokem. Já bych preferoval Eau Rouge, ale důležité bude to, kdo to koupí a Infiniti nejlépe ví, jací klienti si jejich vozy koupí nebo kupují. Jedna věc je chtít a druhá, zda se to bude prodávat. Peníze jsou holt peníze. Doufám, že se do výroby dostane, protože vypadá fakt skvostně.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud