Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Úpravce se snaží do Porsche 911 nacpat obří V8 s kompresorem. A dopředu...

Martin Tolar Martin Tolar 24. 4. 2019 • 17:23
11
Zobrazit náhledy (11)
Porsche 911 HEMI V8 Porsche 911 HEMI V8 Porsche 911 HEMI V8 Porsche 911 HEMI V8 Porsche 911 HEMI V8 Porsche 911 HEMI V8

Porsche 911 se vyrábí desítky let podle stejného receptu s motorem vzadu a pohonem zadních kol. Občas se ale najde někdo, kdo chce mít tuhle legendu jinak.

Ano, už vás zase otravujeme s dílnou Danton Arts Kustoms, ale její tým se zase pustil do netradiční přestavby. Tentokrát se firma rozhodla do Porsche 911 nacpat jiný motor, navíc ne ledajaký a ne na původní místo.

Tohle Porsche 911 Cabriolet generace 997 dostane nový obří motor Hemi V8 z Dodge. Jenže tak masivní agregát se do splývavé zádě subtilního německého kupé nevejde. Takže se nastěhuje dopředu a dostane pořádný kompresor, který má podle plánů trůnit nad kapotou.

Vzadu tedy zbude prázdné místo po šestiválcovém boxeru, které zaplní výtvor od YasidDesign. Počítejte s velkým křídlem, zadním difuzorem a výfukem. Všechny blatníky navíc dostanou pořádné rozšíření. Pozadu nezůstane ani přední část, počítá se se zakázkovým nárazníkem a světly z nového modelu.

Dílna se novou stavbou pochlubila na svém instagramu. Celou technickou specifikaci zatím nezveřejnila, ale potvrdila, že vymění nejen motor, ale i podvozkové komponenty a brzdy, aby auto fungovalo co nejlépe.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku