Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ural Transsib: Luxus pro cesty za dobrodružstvím

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 10. 2018 • 17:19
17
4
Zobrazit náhledy (17)
Ural Transsib Ural Transsib Ural Transsib Ural Transsib Ural Transsib Ural Transsib Ural Transsib Ural Transsib Ural Transsib Ural Transsib Ural Transsib Ural Transsib
Irbitský motocyklový závod si pro příznivce svých motocyklů s postranním vozíkem připravil exkluzivní limitovanou edici, kterou inspirovala nejdelší železniční trať na světě.

Stroje značky Ural si zachovávají klasicky vzhled a působí poměrně archaicky, i když jejich pohonné jednotky a podvozky využívají řadu moderních komponentů od elektronického vstřikování paliva přes tlumiče Sachs až po brzdy Brembo.

Základem všech modelů značky Ural je ovšem stále robustní trubkový rám a vzduchem chlazený dvouválec o objemu 749 cm3 se vstřikováním paliva, disponující výkonem 30,1 kW (41 k) při 5500 min-1 a točivým momentem 57 N.m při 4300 min-1. Převodovka má vždy čtyři rychlosti a zpátečku.

Značka Ural již tradičně nabízí atraktivní limitované edice a nejnovější z nich byla inspirována Transsibiřskou magistrálou. Ta spojuje Moskvu s Vladivostokem a s délkou 9288 km je nejdelší železniční tratí na světě. Navíc se na její trase musí vlaky vypořádat s teplotami od −40 °C do 40 °C.

Ural Transsib je právě těmito vlaky a jejich osobními vagony 1. třídy inspirován, což se vedle samotného názvu odráží i ve vzhledu a výbavě motocyklu s postranním vozíkem, jehož základem je standardní model Ural cT. To znamená, že díky klasické teleskopické vidlici Marzocchi a 18palcovým kolům s pneumatikami Heidenau K28 se jedná o stroj vhodný především k silničnímu použití.

Specifickým poznávacím znamením limitované edice Transsib je její barevné provedení, kdy zelenou barvu doplňuje žlutý pruh. Tato kombinace odpovídá již zmíněným vlakům, i když na motocyklu s vozíkem je výrazně zářivější a přitažlivější.

Transsibiřské vlaky se staly inspirací i pro jemný hnědý odstín sedla řidiče i anatomického sedadla v postranním vozíku a doplňků, zvyšujících komfort cestování s tímto strojem, mezi něž patří opěrka hlavy spolujezdce, čalouněné područky, kufry typu Baraholka po stranách vozíku a plachta, kterou se lze zipem uzavřít uvnitř vozíku podobně jako v kajaku.

Ural Transsib je stejně jako jeho železniční vzor připraven i na nízké teploty a díky tomu má spolujezdec v postranním vozíku k dispozici vak z kožesiny, který přesně kopíruje tvar vnitřního prostoru. Tento vak je vyroben v Tyrolsku dodavatelem, specializujícím se na výbavu pro horolezectví.

Kromě nohou bude mít posádka modelu Transsib díky svému stroji v teple i ruce, protože součástí jeho výbavy jsou i dva páry vyhřívaných bateriový rukavic v pánském i dámském provedení a velikostech XS až XXL.

Poslední specialitou této výjimečné limitované edice motocyklu značky Ural je kanystr usazeny na zádi postranního vozíku. Ten v sobě totiž ukrývá něco pro zahřátí posádky.

Ural Transsib představuje skutečně výjimečné zboží nejen díky svému vzhledu a výbavě, ale i skutečnosti, že pro celou Evropu vznikne jen 20 exemplářů. Zastoupení značky pro český trh tuto tříkolovou exkluzivitu nabízí za 429.000 Kč.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
11. 10. 2018 10:52
Re: Ural
nejlepší byly Uraly v 80. letech v Německu. To do nich tehdejší dealer montoval motor R80 BMW
11. 10. 2018 09:48
Základem je ...
...Základem všech modelů značky Ural je ovšem stále robustní trubkový rám a vzduchem chlazený dvouválec...

- jinými slovy, základem značky Ural je i v 21. století stále motocykl BMW R71 ze 40. let století minulého >:D >:D
Avatar - Barrichello
11. 10. 2018 09:28
Re: Ural
Haha, zajímavý že to vyváží i do USA.

Ale já zpoměl že v Rusku nic nedělaj a neumí vyrobit matičku. Škoda že mi ted přišla obývací stěna, čekal sem polsko a ono výrobce Almaz LLZ, Russia >:D >:D
Avatar - Panamira
11. 10. 2018 09:18
Ural
Po prvním ujetí (kochačce) tisíc km, po odpadnutí šroubků, poloviční hmotnost. Zkušenost ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku