Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Británii se vydražila sada nářadí z Ferrari F40 za skoro 260 tisíc. Podívejte se, co obsahuje

Jan Zajíc Jan Zajíc 7. 4. 2021 • 04:59
13
Zobrazit náhledy (13)
Sada nářadí z Ferrari F40 Sada nářadí z Ferrari F40 Sada nářadí z Ferrari F40 Sada nářadí z Ferrari F40 Sada nářadí z Ferrari F40 Sada nářadí z Ferrari F40 Sada nářadí z Ferrari F40 Sada nářadí z Ferrari F40

Ferrari F40 patří mezi nejikoničtější supersporty všech dob. I proto je hodně drahé. Jak ukazuje jedná nedávná aukce, ceněné jsou i jiné věci, které s tímto vozem souvisejí.

Ve Velké Británii se totiž prostřednictvím internetové dražby nedávno prodala originální sada nářadí a dalšího příslušenství za 8.500 liber, což je v přepočtu asi 258 tisíc korun.

Set přitom zahrnuje vinylové rolovací pouzdro, osm oboustranných otevřených klíčů se jménem automobilky, čtyři šroubováky, opět hezky označkované, kombinační kleště, také s nápisem Ferrari, nebo třeba ráčnu s příslušenstvím.

Kromě nářadí byl ale součástí i měřič tlaku v pneumatikách Michelin Vigil s původním obalem, šroubovací tažné oko, náhradní řemeny, opravná sada pneu od Agipu, žárovky a zapalovací svíčky NGK G63.

Minimálně na fotografiích navíc všechny zmíněné věci vypadají ve výborném stavu.

Ferrari F40 je posledním autem značky, na jehož vývoj dohlížel její zakladatel Enzo Ferrari. Světu totiž bylo představeno v roce 1987, Enzo 14. srpna následujícího roku zemřel.

O pohon legendárního supersportu se stará vidlicový osmiválec o objemu 2,9 litru, kterému dvě turbodmychadla pomáhají k výkonu 352 kW a nejvyššímu točivému momentu 577 N.m. Auto mělo spartánský interiér, bylo také lehké a velice rychlé, Ferrari ostatně udávalo maximální rychlost 321 km/h.

Celkem bylo podle dostupných informací v letech 1987 až 1992 vyrobeno 1315 exemplářů. Dnes je z F40 mimořádně ceněný sběratelský kus, jehož cena přesahuje 31 milionů korun.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku